ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حکم اعدام سه نفر در ارتباط با حوادث آبان ۹۸

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌ قضائیه ایران
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌ قضائیه ایران - اسپوتنیک ایران
سه نفر از افرادی که در در ارتباط با حوادث آبان ۹۸ شرکت داشتند به اعدام در ایران محکوم شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ایران در خصوص تایید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با حوادث آبان سال گذشته اظهار داشت: آنچه که از ناحیه همکاران به ما اعلام شده این است که این حکم در دیوان عالی بعد از فرجام خواهی که متهمان و وکلای آنها داده بودند به تایید دیوان عالی رسیده و به دادسرا اعاده شده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران - اسپوتنیک ایران
اعدام بازنشسته هوافضا در ایران به اتهام جاسوسی

اسماعیلی ادامه داد: تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد. با توجه به مسایلی که در رسانه‌ها اعلام شد چه در اصل احکام و چه در سایر دفاع از حقوق آنها شاید برای اولین بار است که گفته می‌شود این پرونده را خدای متعال کمک کرد که جنایات اینها برملا شود. این افراد جزو نفرات اصلی اغتشاشات بودند اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند و دو نفر در سرقت مسلحانه دستگیر شدند برای ربودن اموال یک خانم که مجهز به سلاح سرد و اسلحه بودند که خدا به این خانم و جامعه کمک کرد و برخی بستگانش رسیدند و باعث دستگیری افراد شدند.

مشخص شد که در گوشی افراد صحنه‌هایی که بانک و اماکن عمومی را آتش می‌زنند و اتوبوس‌های مربوط به شهرداری را آتش می‌زنند و با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند بود و برای برخی خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند و در حافظه موبایل انها بود و اینگونه مشخص شد که از اراذل و اوباشی بودند که در اغتشاشات دست به جنایت زدند.

وی افزود: خودشان از اعمال مجرمانه خود بهترین مستندات را تهیه کردند و همه اقرار داشتند و صحنه‌ها بازسازی شد و بهره مند از دفاع هم خودشان و هم وکلایشان شدند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در این پرونده ۴ نفر در فرایند دادرسی اعلام وکالت کردند بویژه یکی از وکلا که نسبت فامیلی با احد محکومین داشت هم به لحاظ حرفه وکالت و هم تعصب خانوادگی دفاعیات لازم را انجام داد و وکلای دیگر به همین شکل دفاع کردند.

جلسات دادگاه فیلمبرداری شد و حضور وکلا و اقاریر آنها موجود است و مستندات وجود دارد نهایتاً رسیدگی انجام و حکم صادر شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала