‌طرح ویژه مجلس ایران برای کاهش قیمت خودرو

© AFP 2022 / BEHROUZ MEHRIخودرو در ایران
خودرو در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ابران از ارائه طرحی برای کاهش قیمت خودرو در این شهر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه طرح جامع ساماندهی خودرو به مجلس ارئه شده است، گفت: مالیات یک روش بازدارنده‌ای است که اجازه جولان به افراد دلال در بازار را نمی‌دهد.

لوازم یدکی تقلبی و فیک در بازار لوازم یدکی خودرو ایران - اسپوتنیک ایران
لوازم یدکی تقلبی در بازار لوازم یدکی خودرو ایران

مصطفی طاهری اظهار داشت: طرح جامع ساماندهی خودرو به مجلس شورای اسلامی ارائه شده ‌و امیدواریم هرچه زودتر این طرح تصویب شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح ساماندهی خودرو در دست بررسی و اقدامات لازم است، گفت: این طرح شامل برنامه بلندمدت و کوتاه‌مدت است و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح قیمت خودرو کاهش یابد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه هدف این طرح در بلندمدت این است که تولید خودرو و عرضه آن افزایش یابد، افزود: قطعا با این شیوه قیمت خودرو کاهش محسوسی پیدا می‌کند.

وی افزود: بر‌اساس طرح جامع ساماندهی خودرو، کسانی که چندین خودرو به‌نام دارند و افراد سودجویی که اقدام به دلالی یا احتکار خودرو می‌کنند و سبب گرانی در بازار می‌شوند باید مالیت بر خودرو بپردازند. مالیات یک روش بازدارنده‌ای است که اجازه جولان به افراد دلال در بازار را نمی‌دهد.

طاهری یادآور شد: طرح جامع ساماندهی خودرو ارائه شده و در کمیسیون مربوط برررسی و امیدواریم هر چه زودتر نهایی شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала