ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سیستم پدافند هوایی روسیه، 2 پهپاد را نزدیک پایگاه حمیمیم سرنگون کرد

© Photo / Press service of the Russian Defense Ministryپسیستم پدافند هوایی روسیه، 2 پهپاد را نزدیک پایگاه حمیمیم سرنگون کرد
پسیستم پدافند هوایی روسیه، 2 پهپاد را نزدیک پایگاه حمیمیم سرنگون کرد - اسپوتنیک ایران
در تاریخ 11 جولای هواپیماهای بدون سرنشین توسط سامانه های پدافند هوایی روسیه با نزدیک شدن به منطقه پایگاه هوایی روسیه حمیمیم، سرنگون شدند.

به گزارش اسپوتنیک، سامانه های پدافند هوایی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه شامگاه 11 جولای دو هواپیمای بدون سرنشین جنگنده را رهگیری کرد. رئیس مرکز آشتی احزاب متخاصم در سوریه ، دریاسالار الکساندر شربیتسکی اظهار داشت که هیچ خسارت و صدمه ای وارد نشده است.

حمله پهپادی شبه نظامیان به پایگاه هوایی حمیمیم - اسپوتنیک ایران
حمله پهپادی شبه نظامیان به پایگاه هوایی حمیمیم

وی گفت: "در تاریخ 11 جولای هواپیماهای بدون سرنشین توسط سامانه های پدافند هوایی روسیه با نزدیک شدن به منطقه پایگاه هوایی روسیه حمیمیم ، در نهایت از سمت جهت شمال شرقی شناسایی شدند. دو فروند هواپیمای بدون سرنشین شبه نظامیان در فاصله 5 کیلومتری از پایگاه هوایی حمیمیم توسط سلاح های دفاعی هوایی روسیه نابود شدند." .

به گفته وی ، تلفات یا خسارت مالی وجود ندارد ، پایگاه هوایی طبق برنامه ریزی پیشین عمل می کند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала