ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دختر نلسون ماندلا به طرز مشکوکی درگذشت

© AP Photo / Ricardo Mazalanدختر نلسون ماندلا به طرز مشکوکی درگذشت
دختر نلسون ماندلا به طرز مشکوکی درگذشت - اسپوتنیک ایران
به گزارش شبکه تلویزیونی اس ای بی سی آفریقای جنوبی زیندزی ماندلا دختر نلسون ماندلا امروز به طرز غیر عادی درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سخنگوی حزب حاکم کنگره ملی آفریقا (ای ان سی) اعلام کرد که زیندزی دختر، وینی ماندلا همسر نلسون که همچون پدر و مادرش از مبارزان ضد نژاد پرستی بود، بطور غیرمنتظره در بیمارستان ژوهانسبورگ در گذشت.

اعتراضات تا خانه نتانیاهو کشیده شد - اسپوتنیک ایران
اعتراضات تا خانه نتانیاهو کشیده شد

طبق این گزارش، شهرت جهانی زیندزی ۵۹ ساله که از قضا سفیر آفریقای جنوبی در کشور اروپایی دانمارک نیز هست، بیشتر به سبب قرائت بیانیه تاریخی پدرش نلسون در رد پیشنهاد آزادی "پیک بوتا" رئیس جمهوری نژادپرست وقت آفریقای جنوبی که در زندان جزیره "روبن" در اقیانوس هند زندانی بود، هست.

رسانه های محلی علت مرگ وی را نامعلوم و یا مشکوک اعلام کردند و سخنگوی ای ان سی نیز نوع این مرگ را نابهنگام خواند و اعلام کرد که جزئیات بیشتر در باره مرگ دختر ماندلا متعاقبا و در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

حزب کنگره ملی آفریقا ضمن ابراز تاسف از این واقعه اعلام کرد که او هنچنان می‌توانست در تحول جامعه آفریقثای جنوبی نقش اساسی ایفا کند و حتی نقشی بزرگتری در ای ان سی به عهده بگیرد.

خبرگزاری رویترز نوشت بنیاد نلسون ماندلا هنوز به درخواست این خبرگزاری برای اظهارنظر در خصوص علت مرگ دختر رهبر و اولین رئیس جمهوری آفریقای جنوبی بعد از آپارتاید پاسخ نداده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала