وزارت بهداشت ایران: برگزاری کنکور به اندازه رفتن به مرکز خرید خطر ندارد

© AFP 2022 / Mona Hoobehfekrوزارت بهداشت ایران: برگزاری کنکور به اندازه رفتن به مرکز خرید خطر ندارد
وزارت بهداشت ایران: برگزاری کنکور به اندازه رفتن به مرکز خرید خطر ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون کل وزارت بهداشت بیان داشت : نمی توانیم دانشگاه ها را تعطیل کنیم و امتحانات با شرایط مناسب برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت در واکنش به جلسه روز گذشته وزارت بهداشت با مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم در خصوص تصمیم‌گیری مجدد برای برگزاری آزمون‌های پزشکی و غیرپزشکی از جمله کنکور گفت: کل طول برگزاری کنکور و شرکت کننده‌های این آزمون به اندازه دو حضور در مراکز خرید در شهرها از جمله تهران خطر ندارد. در واقع چند هزار نفر با تراکم به مراکز خرید مراجعه می‌کنند و حتی بازارهای دست دوم در برخی استان‌ها از شلوغی جمعیت بیداد می‌کند.

وی توضیح داد: در امتحانات پیش رو و کنکور افراد با فاصله شرکت می‌کنند و داوطلبان در شهرهای خودشان حضور دارند، فاصله‌های میان آنها مناسب است، ضمن اینکه داوطلبان در جلسه آزمون ماسک خواهند زد.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: باید به بحث برگزاری آزمون‌ها متعادل نگاه کنیم ضمن اینکه برخی از امتحانات، آزمون‌های ورودی هستند و ما نمی‌توانیم دانشگاه‌های خود را ببندیم. از یک طرف سینماها را باز می‌کنیم و از سوی دیگر دانشگاه را تعطیل کنیم، این امکانپذیر نیست.

وی در خصوص جزئیات جلسه شب گذشته مسئولان دو وزارتخانه علوم و بهداشت خاطر نشان کرد: جلسه خوبی در سطح معاونان وزیر برگزار شد و صورت جلسه‌ای تهیه شد و مردم اطمینان داشته باشند که امتحانات با شرایط مناسبی برگزار خواهد شد و جزئیات این جلسه را پس از تأیید دو وزیر امروز اعلام می‌کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала