ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طرح اعطای کارت اعتباری کالاهای اساسی و دارو به اقشار ضعیف در مجلس

© Sputnik / SHAمجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی - اسپوتنیک ایران
نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص تهیه طرح اعطای کارت اعتباری خرید کالاهای اساسی و دارو به اقشار ضعیف اطلاع داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سید محمدرضا میرتاج الدینی گفت: طرح «تضمین دسترسی دهک‌های متوسط و پائین جامعه به کالاهای اساسی و دارو» از سوی برخی نمایندگان ارائه شده است.
وی خاطر نشان کرد: این طرح همین هفته در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.
نائب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی توضیح داد: هدف این طرح تضمین دسترسی آسان گروه‌های هدف یعنی اقشار متوسط و پایین جامعه به کالاهای اساسی و دارو است. کالاهای اساسی و دارو با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی و بعضاً نیمایی تهیه می‌شود.
میرتاج الدینی افزود: دولت در توزیع این اقلام همیشه با مشکلاتی روبه‌رو بوده است و به‌عبارتی کالاهای مزبور به‌صورت یکسان و عادلانه به دست مردم به‌ویژه اقشار ضعیف جامعه نمی‌رسد.
وی تشریح کرد: کالاهای اساسی همواره در بودجه منابعی تعریف‌شده دارد که بخش عمده آن با دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود ولی چه‌بسا دسترسی مردم به این کالاها آسان نیست و آثار ارز دولتی را به‌صورت مشهود نمی‌بینند.
نائب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: در این طرح کالاها کدبندی می‌شود و به‌صورت کارت اعتباری یا الکترونیک در اختیار سرپرستان خانوار قرار می‌گیرد که بتوانند کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت، مرغ، روغن و حتی دارو را توسط این کارت‌ها با قیمت دولتی تهیه کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала