ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده ایران : ترور سردار سلیمانی مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض حقوق بین‌الملل است

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / «مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل
«مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران
نماینده ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرد ترور سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین‌الملل است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ااز ایسنا، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، در جلسه هفته مجازی تروریسم، تنها مسیر مبارزه با تروریسم را تقویت چندجانبه‌گرایی از طریق افزایش همکاری بین‌المللی و پاسخ دسته‌جمعی به تروریسم دانست.

تخت روانچی در این جلسه که توسط مرکز مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد برگزار شد، رهیافت‌های یکجانبه‌گرایانه را مهمترین چالش برخورد با تروریسم بین‌المللی برشمرد و افزود: به عنوان مثال، اقدامات یکجانبه قهرآمیز مانع دسترسی به ابزارهای ضروری برای پاسخی جمعی به تروریسم می‌شود و تلاش‌های بین‌المللی در این زمینه را تضعیف می‌کند.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
واکنش وزارت خارجه ایران به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف شناور ایرانی حامل سلاح به یمن

وی اقدامات قهرآمیز آمریکا علیه  ایران را خشونت ساختاری در نقض حقوق بشر، حق توسعه و حق حیات مردم ایران و مصداق بارز تروریسم و در ابعاد بزرگتر تروریسم اقتصادی دانست که به صورت عامدانه مردم عادی را هدف قرار داده و موجبات صدمات بسیاری شده است.

سفیر ایران ترور سپهبد سلیمانی به هنگام سفر رسمی در عراق را مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین‌الملل دانست که مسئولیت کیفری مرتکبان این جنایت را در بر خواهد داشت.

نماینده ایران در سازمان ملل همچنین سرکوب وحشیانه مردم فلسطین را بدترین نوع تروریسم معرفی کرد که باید توسط جامعه جهانی محکوم شود.

وی در پاسخ به اتهامات نماینده آمریکا علیه جمهوری اسلامی گفت که ایران از همان ابتدا در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه در مقابله با گروه‌هایی مانند داعش و القاعده بوده است و در مقابل، سیاست‌های مداخله‌گرایانه آمریکا در منطقه عامل اصلی اشاعه تروریسم در منطقه و سراسر جهان است. وی گفت به علاوه، آمریکا حامی اصلی گروهک منافقین (سازمان مجاهدین خلق ایران) ، یکی از بدنام‌ترین گروه‌های تروریستی است که بیش از ۱۲ هزار ایرانی و تعداد زیادی از مردم عراق را به قتل رسانده است. 

تخت روانچی همچنین آمریکا را به دلیل تامین سلاح‌های مرگبار جهت تجاوز به یمن، مسئول ادامه فجایع و کشتار مردم بی‌گناه این کشور دانست.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала