ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سپاه: موشک های هدایت شونده "آرش" نقطه زن شدند

© Photo / Irnaسپاه: موشک های هدایت شونده "آرش" نقطه زن شدند
سپاه: موشک های هدایت شونده آرش نقطه زن شدند - اسپوتنیک ایران
مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه: موشک های 122 میلیمتری "آرش" هدایت پذیر شده و دقت آن نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار علی کوهستانی، مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه از هدایت پذیر شدن و افزایش دقت بالای موشک های 122 میلیمتری "آرش" خبر داد.

وی افزود: در حوزه توپخانه، یک کار مشترکی را در دقت‌افزایی موشک های 122 با سازمان تحقیقات هوافضا انجام دادیم که تست میدانی آن، اخیرا با موفقیت انجام شد و موشک های 122میلی‌متری آرش نقطه‌زن شده اند.

سردار کوهستانی تصریح کرد: با این اقدام از این پس موشک های 122 میلیمتری آرش با دقت 7 متر به هدف اصابت می کنند که نسبت به قبل افزایش قابل ملاحظه‌ای است.

موشک 122 میلیمتری آرش 22 کیلومتر برد داشته و وزن کلی آن 64 کیلوگرم است. این موشک از یک سرجنگی 19 کیلویی شدید الانفجار بهره می برد که شعاع اثرگذاری آن 25 متر است. این موشک که هم اکنون در حجم بالایی در نیروهای مسلح مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا پیش از این از دقت کمتری در اصابت به هدف برخوردار بود که موجب می شد برای انهدام یک هدف تعداد زیادی از راکت مورد استفاده قرار گیرد و تعبیه لانچرهای 40 لول برای آن نیز به همین دلیل بوده است. اما با نقطه زن شدن این موشک ها، از این پس برای انهدام یک هدف تعداد کمتری موشک مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر صرفه اقتصادی موجب می شود تا بتوان موشک اندازهایی با لانچر کم تعدادتر و در عوض با قدرت تحرک بالاتر در اختیار داشت که در میادین نبرد امروز بسیار مورد اهمیت است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала