ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شورای امنیت قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره شیوه ارسال کمک‌ به سوریه را رد کرد

© Sputnik / Dmitry Astakhovشورای امنیت قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره شیوه ارسال کمک‌ به سوریه را رد کرد
شورای امنیت قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره شیوه ارسال کمک‌ به سوریه را رد کرد - اسپوتنیک ایران
شورای امنیت سازمان ملل از پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه در اینباره که تنها یک گذرگاه مرزی در مرز سوریه برای تحویل کمک های بشردوستانه به این کشور باقی بماند، پشتیبانی نکرد.

به گزارش اسپوتنیک، کریستوفر هوزگن ، نماینده دائم آلمان و رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل ضمن اعلام این مطلب گفت: "چهار عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای موافق دادند و هفت رای مخالف و چهار رای ممتنع  به آن داده شد. این قطعنامه تصویب نشده زیرا تعداد آرا لازم را کسب نکرده است." برای تصویب قطعنامه لازم بود نه نفر از 15 نماینده حاضر به ان رای موافق می دادند.

روز سه‌شنبه نیز روسیه و چین پیش نویس قطعنامه بلژیک و آلمان درباره تمدید کار دو گذرگاه مرزی باب الهوی و باب السلام در مرز سوریه و ترکیه به مدت یک سال از روز 10 ژوئیه برای ارائه کمکهای بشردوستانه مرزی را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرده بودند.

هفت سال تحمیل بحران های جدی بر سوریه توسط آمریکا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
هفت سال تحمیل بحران های جدی بر سوریه توسط آمریکا

در قطعنامه پیشنهادی روسیه تاکید  می شود عملیات ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه که از سال 2014 از طریق چهار گذرگاه مرزی ترکیه و سوریه صورت گرفته است، اکنون به توجه به تغییر وضعیت در سوریه، حاکمیت این کشور را نقض می‎کند و باید تنها از گذرگاه مرزی «باب الهوی» صورت بگیرد.

دولت روسیه معتقد است که طی شش سال گذشته اوضاع در سوریه به طرز قابل توجهی تغییر کرده است و مناطقی که تحت کنترل دولت سوریه قرار ندارد، به میزان بسیار زیادی کاهش یافته است.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала