آمریکا 7.5 میلیارد دلار تسلیحات در یک روز فروخت

© REUTERS / U.S. Navy/Erik Hildebrandtآمریکا 7.5 میلیارد دلار تسلیحات در یک روز فروخت
آمریکا 7.5 میلیارد دلار تسلیحات در یک روز فروخت - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ایالات متحده در روز دوشنبه خبر خوب و خوشحال کننده ای را برای شرکت‌های دفاعی و نظامی آمریکایی اعلام کرد که با فروش تقریباً 7.5 میلیارد دلار تجهیزات مختلف نظامی به پنج کشور خارجی موافقت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیفنس نیوز، وزارت خارجه آمریکا با فروش حدودا ۷.۵ میلیارد دلاری تسلیحات و تجهیزات نظامی به اسرائیل، فرانسه، لیتوانی، اندونزی و آرژانتین بود.

 پمپئو   - اسپوتنیک ایران
آمریکا چه قولی به اهالی هنگ‌کنگ داد؟

وزارت خارجه آمریکا روز گذشته کنگره این کشور را در جریان موافقتش با فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی به به رژیم صهیونیستی، فرانسه، لیتوانی، اندونزی و آرژانتین قرار داد تا در صورت عدم مخالفت کنگره با این فروش‌های تسلیحاتی قراردادهای فروش با خریداران اجرایی شود.

آمریکا در صدد است تا طی قراردادی به ارزش ۳ میلیارد دلار ۹۹۰ میلیون گالن سوخت  شامل سوخت هواپیما، دیزل و بنزین بدون سرب بفروشد.

فرانسه هم درصدد خرید سه هواپیمای نسل جدید ئی-۲ هاوکی آمریکا به ارزش تقریبی ۲ میلیارد دلار است. قرار است این هواپیماها جایگزین نسل قدیمی ئی-۲ هاوکی شوند. فرانسه همچنین از آمریکا همچنین ۱۰ موتور تی-۵۶-۴۲۷ ای به همراه سه تجهیزات راداری و دیگر فناوریهای الکترونیکی مرتبط با آن خریداری می‌کند.

آمریکا همچنین درصدد فروش تقریبا ۲ میلیارد دلاری تسلیحاتی به اندونزی است. طبق گزارش‌ها، اندونزی می‌خواهد ۸ هواگرد دو ملخه «وی-۲۲ آسپری» به همراه ۲۴ موتور اِی ای ۱۱۰۷ سی رولز رویز و دیگر تجهیزات راداری و تسلیحاتی مرتبط با آن بخرد.

لیتوانی یکی دیگر از کشورهایی است که طبق موافقت وزارت خارجه آمریکا قرار است مشتری تسلیحات و تجهیزات این کشور شود.

این کشور کوچک حوزه دریای بالتیک درصد خرید ۳۸۰ میلیون دلاری ۶ فروند بالگرد بلک هاوک آمریکا به همراه ۱۴ موتور تی ۷۰۰-جی ای-۷۰۱دی به همراه تجیهزات تسلیحاتی، رادیویی و مهمات مرتبط با آن است.

طبق گزارش‌ها، بالگردهای بلک هاوک آمریکا در لیتوانی جایگزین ناوگان ام آی-۸ ساخت شوروی خواهد شد.

آرژانتین هم درصدد آن است که از آمریکا ۲۷ فروند نفربر زره‌پوش «ام۱۱۲۶» خریداری کند که ارزش تقریبی این قرارداد ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 این کشور آمریکای جنوبی علاوه بر نفربرها خواستار خریداری تجهیزات سلاحهای اتوماتیک، رادیویی و نارنجک انداز مرتبط با آنها هم شده است.

بیشترین میزان فروش متعلق به اسرائیل است با ارزش 3 میلیارد دلار، 990 میلیون گالن سوخت بنزین برای اسرائیل است، از جمله سوخت هواپیمایی جی پی- ۸، سوخت دیزل و بنزین بدون سرب. براساس این اطلاعیه، فروشندگان با استفاده از یک فرآیند پیشنهاد رقابتی از طریق آژانس Defense Logistics Agency for source انتخاب می شوند.

اسرائیل از جمله در ساخت دیگر تجهیزات حمل و نقل هوایی آمریکایی همچون جنگنده  F-35I مشارکت دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала