ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ارزانی ارز، آرزو شده است

روحانی: بازار نباید دستخوش بازی‌های روانی و عملیات رسانه‌ای مخرب بعضی سودجویان شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، بر اساس نرخ رسمی صرافان قیمت دلار به بالای ۲۱ هزار تومان، سکه به بالای ۱۰ میلیون تومان و هر گرم طلا به بالای ۹۰۰ هزار تومان رسیده است. موضوعی که نگرانی های زیادی را در اقتصاد کشور ایجاد و پایین آمدن نرخ ارز و طلا را به یک آرزو بدل کرده است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به اقدامات بانک مرکزی برای ثبات بخشی به بازار ارز از رئیس کل بانک مرکزی خواست به حضور پرقدرت در تامین ارز مورد نیاز کالاهای ضروری مردم و واحدهای تولیدی ادامه داده و در عین حال با همکاری نهادهای ذیربط نظارت بر بازار ارز را با جدیت دنبال کند تا بازار دستخوش بازی‌های روانی و عملیات رسانه‌ای مخرب بعضی سودجویان نشود.

سوالات نمایندگان ایران از روحانی مشخص شد - اسپوتنیک ایران
سوالات نمایندگان ایران از روحانی مشخص شد

حالا و با گذشت ۱۰ روز از آن دستور رئیس جمهور و گذشت ماه ها از دستگیری سلاطین سکه و ارز، نه تنها بازار دستخوش تغییرات نرخ ارز و سکه شده بلکه روز به روز به قیمت دلار و طلا افزوده می شود. این اتفاقات سوالات و ابهامات زیادی را برای بسیاری از فعالان اقتصادی و مردمی که زندگی آنها با این تغییرات با سختی بیشتری مواجه می شود، ایجاد کرده است، مثلا:  بانک مرکزی و دولت دقیقا چه اقداماتی برای کنترل بازار ارز و سکه انجام داده اند؟  آیا واقعا عزم دولت برای کنترل این بازار آشفته جدی است و یا تنها به صدور چند دستور بسنده می شود؟

 اگر عزم دولت برای کنترل بازار جدی است پس چه زمانی به موضوع به صورت درست و اصولی ورود خواهد کرد؟  تحریم ها و فشارهای بین المللی از یک سو و از طرفی تغییرات قیمت جهانی طلا، به چه میزان روی اتفاقات اخیر بازار ایران تاثیر داشته است؟  حبابی که برخی کارشناسان و مسئولان به آن اشاره می کنند تا چه میزان در این افزایش قیمت تاثیر دارد؟

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала