ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هماهنگ ‌کننده برجام نامه ظریف را دریافت کرد

© AFP 2021 / Javier Sorianoهماهنگ ‌کننده برجام نامه ظریف را دریافت کرد
هماهنگ ‌کننده برجام نامه ظریف را دریافت کرد - اسپوتنیک ایران
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام تایید کرد که نامه وزیر امور خارجه ایران را دریافت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام تایید کرد که نامه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را دریافت کرده که به انتفاد از سه دولت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در خصوص برجام پرداخته است.

نامه‌ ظریف در خصوص عدم پایبندی طرف‌های اروپایی به برجام - اسپوتنیک ایران
نامه‌ ظریف در خصوص عدم پایبندی طرف‌های اروپایی به برجام

وی گفت: امروز نامه ای از وزیر امور خارجه ایران دریافت كردم كه در آن به ابراز نگرانی های ایران راجع به اجرای تصمیمات كمیسیون مشترک تحت مكانیزم حل اختلاف با توجه به بند ۳۶ از برجام توسط فرانسه، آلمان و انگلیس اشاره داشت. همانطور که پیش از این اشاره کردم،استفاده از مکانیزیم حل و فصل اختلافات برجام به کار فشرده و حسن نیت همه طرفین احتیاج دارد.

بورل با اشاره به اینکه پنجمین سالگرد امضای برجام نزدیک است بر اهمیت این توافق تاکید کرد كه یک دستاورد تاریخی در منع گسترش سلاحهای هسته ای است و به امنیت منطقه ای و جهانی کمک می کند. بورل اظهار داشت كه قصد دارد با كشورهای امضا كننده و با كل جامعه بین المللی برای حفظ این توافق همکاری كند.

شایان ذکر است که عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه از ارسال نامه‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام به‌ منظور ارجاع موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهداتشان در قبال ایران به کمیسیون مشترک برجام طبق بند ۳۶ این توافق خبر داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала