اعتراض ایران به عربستان در خصوص لغو سفر حج

© AP Photo / Khalid Mohammedاعتراض ایران به عربستان در خصوص لغو سفر حج
اعتراض ایران به عربستان در خصوص لغو سفر حج - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده ولی‌فقیه ایران در امور حج و زیارت به تصمیم عربستان برای لغو سفر حج به دلیل شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه ایران در امور حج و زیارت گفت: ما برای برگزاری حج با رعایت پروتکل‌های بهداشتی چند نامه و راهکار به مسوولان عربستان ارسال کردیم که هیچ‌وقت به آن‌ها توجهی نشد.

عربستان سعودی حج را برای زائران خارجی لغو كرد - اسپوتنیک ایران
عربستان سعودی حج را برای زائران خارجی لغو كرد

وی یادآور شد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شد حج امسال با حفظ فاصله‌گذاری و با حضور افراد کمتری برگزار شود اما برنامه‌های حج امسال توسط کشور عربستان تعطیل‌شده است.

نواب اضافه کرد: امسال قرار بود ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر زائر ایرانی در آیین حج تمتع اعزام بشوند که درمجموع ۷۳ هزار نفر برای حضور در این مراسم ثبت‌نام کردند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: از نگاه امام رضا(ع) اهمیت فریضه حج در تأثیرگذاری آن در ابعاد شخصی، اجتماعی و سیاسی است.

نواب افزود: ازنظر امام رضا(ع) حج چنان تاثیری در عالم خلقت دارد که حتی افرادی که موفق به گزاردن حج نشدند و در نقاط دوردست جهان زندگی می‌کنند نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی یادآور شد: از آنجایی‌ که امروز حج در جایگاه واقعی خود انجام نمی‌گیرد مسلمانان جهان از حل کردن مشکل فلسطین عاجز مانده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: اگر حج به همان طریق ابراهیمی و اصیل خود انجام بگیرد می‌تواند مشکلات جهان اسلام مانند فلسطین، سوریه، عراق و غیره را برطرف کند.

وی با اشاره به اهمیت زیارت امام رضا(ع) گفت: طبق روایات ارزش زیارت امام هشتم(ع) از زیارت سایر ائمه بیشتر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала