ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سقوط تاریخی اقتصاد بریتانیا

© Photo / Pixabay / Gerd Altmann سقوط تاریخی اقتصاد بریتانیا
سقوط تاریخی اقتصاد بریتانیا  - اسپوتنیک ایران
داده‌های اقتصادی خبر از ضربه شدید ویروس کرونا بر اقتصاد بریتانیا دارد، و این امر بسیار فراتر از آن چیزی بود که قبل پیش‌بینی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، داده‌های اداره ملی آمار بریتانیا (ONS) حاکی از آن است که ششمین اقتصاد دنیا در فاصله زمانی بین ماه‌های ژانویه و مارس، 2.2 درصد کاهش یافته است. این شدیدترین کاهش تولید ناخالص داخلی بریتانیا از سال 1979 میلادی، یعنی حدود 41 سال پیش بوده است. این داده ها‌ در حقیقت نشان‌دهنده تاثیرات اولیه ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور اروپایی است و احتمالاً تاثیرات این بحران بی‌سابقه شدیدتر می شود.

برزیل از نظر شمار قربانیان ویروس کرونا از انگلیس پیشی گرفت - اسپوتنیک ایران
برزیل از نظر شمار قربانیان ویروس کرونا از انگلیس پیشی گرفت

یکی از دلایل افول اقتصاد بریتانیا کاهش مصرف خانواده‌ها است. توماس پیو اقتصاددان بریتانیایی کاپیتال اکونومیکس می‌گوید: بسته شدن کسب و کارها به این معناست که مردم حتی اگر می‌خواستند نمی‌توانستند مصرف کنند. او اضافه کرد که ممکن تا سال 2020 میلادی شاخص‌ها به سطح قبل از بحران برسند.

براساس داده‌های اداره ملی آمار بریتانیا، اقتصاد کشور برتانیا 20.4 درصد در ماه اوریل در مقایسه با ماه مارس سقوط کرد. در این زمینه، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در تاریخ 29 ژوئن از افزایش هزینه‌های زیرساخت خبر داد.

طبق پیش‌بینی های بانک مرکزی بریتانیا، امسال ممکن است افت اقتصادی به 14 درصد برسد که این بیش از سه قرن، یعنی از سال 1706 میلادی، بدترین شاخص در این کشور خواهد بود.

در سال جاری دستمزد متوسط در میان شهرونندان بریتانیا دو درصد کاهش یافته است و نرخ بیکاری به نیز به نُه درصد افزایش یافته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала