زیست شناسان علائم پنهان ویروس کرونا را نام بردند

© Sputnik / Press service of the Ministry of Defence of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویرزیست شناسان علائم پنهان ویروس کرونا را نام بردند
زیست شناسان علائم پنهان ویروس کرونا را نام بردند - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک زیست شناس عبارت " بدون علائم" برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا را درست ندانست و آنها را دارای علائم پنهان نامید.

به گزارش اسپوتنیک، دکتر علوم زیست ‌شناسی، آنچا بارانوا ذکر کلمه "بدون علائم" در توصیف برخی بیماران مبتلا به ویروس کرونا را بی معنی خواند. 

به گفته این متخصص، این کلمه تاکید می کند که فرد بیمار نیست، اما در عین حال ممکن است ارگان های داخلی وی مشکل داشته باشد. بارانوا خاطرنشان كرد كه اغلب "بدون علامت" جوانانی هستند كه مورد توجه پزشكان قرار نمی گیرند. آنها در امور دیگر به متخصصان مراجعه می کنند.

بر این اساس، این متخصص تعدادی از علائم پنهان این بیماری را شناسایی کرد.

قرمزی چشم، یکی دیگر از علائم نادر ابتلا به کرونا - اسپوتنیک ایران
قرمزی چشم، یکی دیگر از علائم نادر ابتلا به کرونا

وی افزود: " به عنوان مثال، لازم بود كه لوزالمعده را معاینه و سی تی اسكن انجام شود، اما معلوم شد كه فرد دارای آسیب ریه است. اگر اندازه ریه ها کنترل می شد، همه اینها می توانست بدون سی تی اسکن مشخص شود. اگر اندازه ریه شروع به كاهش كرد، نشان دهنده وجود بیماری ویروس کرونا می‌باشد. "

وی خاطرنشان کرد: اندازه‌گیری حجم ریه مفید خواهد بود اگر قبل از همه گیری، افراد اندازه گیری ریه های خود را انجام داده باشند، در این حالت می توان حجم آنها را مقایسه کرد.

این متخصص توصیه می کند: " اگر آزمایش COVID-19 را مثبت دریافت کرده اید و علائم آن را احساس نمی کنید، باید سی تی اسکن انجام بدهید و ببینید چه مشکلی در ریه ها دارید."

بارانوا خاطر نشان کرد: " افراد آلوده به ویروس کرونا همچنین ممکن است متوجه کاهش عملکرد کلیه نشوند. برای تعیین این امر، لازم است آزمایش خون انجام شود.

علاوه بر این، تعدادی از نشریات علمی دوره "بدون علامت" این بیماری را در زنان باردار شرح می دهند که پس از زایمان و آزمایش جفت نوزاد، متوجه می شوند که به این بیماری آلوده شده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала