ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

می دانید چند درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها در ایران بیکارند؟

© Sputnik / Siyavash Sobhgani می دانید چند درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها در ایران بیکارند؟
می دانید چند درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها در ایران بیکارند؟ - اسپوتنیک ایران
معاون امور علمی، اقتصادی، فرهنگی و سازمان برنامه و بودجه ایران اعلام کرد بیش از 35 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها در ایران بیکارند.

به گزارش مشرق، حمید اصغری اظهار داشت: آموزش بعنوان یک ابزار در جهت برنامه‌های توسعه‌ای است که اگر می‌خواهیم از این ابزار جهت توسعه استفاده کنیم باید به توازن آن نیز توجه کنیم.

وی افزود: در حال حاضر توازن در این زمینه وجود ندارد و عدم توازن سبب شده نتوانیم مولفه‌های مربوط به توسعه را با هم داشته باشیم.

معاون امور علمی، اقتصادی، فرهنگی سازمان برنامه بودجه کشور ،بیان کرد: در ۳۰ سال گذشته برای توسعه آموزش عالی نه تنها به اهداف ترسیم شده رسیدیم، بلکه فراتر از آن نیز محقق شده است.

اصغری عنوان کرد: در زمینه اشتغال، قانون مدیریت خدمات کشوری مدرک را محور قرار داده و این سبب شد که همه به سمت گرفتن مدرک سوق پیدا کنند.

بیکار شدن ده ها میلیون اروپایی به خاطر کروناویروس
 - اسپوتنیک ایران
بیکار شدن ده ها میلیون اروپایی به خاطر کروناویروس

وی با بیان اینکه در مشاغلی مانند معلمی مهارت آموزشی مهمتر از سواد است، تصریح کرد:  نکته مهم در موضوعات مربوط به آموزش به خصوص آموزش مهارتی فضای کسب و کار است.

معاون امور علمی، اقتصادی، فرهنگی سازمان برنامه بودجه کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل اینکه بیشترین بیکاری را در قشر دانشگاهی داریم ضرورت مهارت بسیار احساس می‌شود.

اصغری با عنوان اینکه اکنون بیش از ۳۵ درصد بیکاری در قشر دانشگاهی داریم که باید برای رفع بیکاری این افراد برنامه ریزی شود،  گفت: اکنون نیاز مند مهارت آموزی برای بازار کار هستیم.

معاون امور علمی، اقتصادی، فرهنگی سازمان برنامه بودجه کشور،  عنوان کرد: برای تجهیز مراکز فنی و حرفه ای توجه ویژه ای داریم و در این حوزه ظرفیت را بالا میبریم.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала