ترامپ اعتراف به حمله غیرقانونی به عراق را به رسمیت می‌شناسد

© REUTERS / Andrew Kellyترامپ اعتراف به حمله غیرقانونی به عراق را به رسمیت می‌شناسد
ترامپ اعتراف به حمله غیرقانونی به عراق را به رسمیت می‌شناسد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر خارجه ونزوئلا اظهار داشت که ترامپ اعتراف به تهاجم غیرقانونی به عراق را می‌پذیرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه ونزوئلا، خورخه آرئاسا در حساب توئیتر خود نوشت که رئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ اعتارف به تهاجم غیرقانونی سربازان آمریكا در عراق را به رسمیت می شناسد.

وی گفت: " این یک اعتراف است كه [ایالات متحده] جنگ را به بهانه دروغین برانگیخت. آنها بیش از یک میلیون نفر را کشتند، کل کشور را ویران کردند. این جنایتی علیه بشریت است. "

به این ترتیب وی در توییتر به مطلب منتشر شده توسط ترامپ پاسخ داد، جایی که وزیر خارجه سابق، کالین پاول را متهم کرد که به دلیل لفاظی های زیاد او، ایالات متحده درگیر یک جنگ طولانی شد.

رهبر آمریکا نوشت: " آیا این گفته پاول نیست که عراق " سلاح کشتار جمعی" در اختیار دارد؟ آنها چیزی نداشتند، اما با این وجود ما به این جنگ رفتیم! " ترامپ به این ترتیب نسبت به اینکه وزیر سابق امور خارجه تصمیم دارد به جو بایدن، محتمل ترین کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات آینده رای دهد، واکنش نشان داد.

در سال 2003، پاول از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست در مورد عراق اقدام کنند. در آن زمان واشنگتن استدلال كرد كه در این كشور ذخایر عظیمی از سلاحهای بیولوژیك وجود دارد كه از جمله آنها ، مثلاً سیاه زخم است. در سال 2003، عملیات نظامی ایالات متحده و کشورهای متحد آن علیه عراق آغاز شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала