جزییات آزادی مايكل ری وايت

© Photo / IRNAجزییات آزادی مايكل ری وايت
جزییات آزادی مايكل ری وايت - اسپوتنیک ایران
Telegram
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به شرح جزییات آزادی آقای مايكل ری وايت تبعه آمريكا، كه به دليل جرایم امنیتی و نیز شکایت شاکیان خصوصی به زندان محکوم شده بود پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اعلام خبر آزادی آقای مايكل ری وايت تبعه آمريكا، كه به دليل جرایم امنیتی و نیز شکایت شاکیان خصوصی به زندان محکوم شده بود گفت، با جلب رضایت مادی و معنوی شاکیان خصوصی توسط آقای وایت، نامبرده در مورد سایر جرایم خود مشمول رافت اسلامي شده و با توجه به گذراندن بخشی از دوره محکومیت خود، و با نظر داشت ملاحظات حقوق بشری، امروز پنج‌شنبه 15 خرداد با حکم قاضی پرونده آزاد و از کشور خارج گردید.

تشکر ترامپ از ایران بابت آزادی مایکل وایت - اسپوتنیک ایران
تشکر ترامپ از ایران بابت آزادی مایکل وایت + ویدئو

موسوی گفت آقای وایت بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور، بر طبق بخشنامه عمومی رئیس محترم قوه قضائیه مشمول مرخصی شده و به دلیل عدم برخورداری از خویشاوند در ایران، به درخواست سفارت سویس به عنوان حافظ منافع دولت ایالات متحده، در اختیار آن سفارت قرار گرفت. در این مدت به دلیل بروز برخی علائم مشکوک به کرونا، نامبرده تحت درمان و نظارت کامل پزشکی قرار داشته و پس از کسب اطمینان از منفی بودن آزمایش کرونا حکم آزادی او اجرا گردید.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه افزود همزمان با آزادی آقای وایت، دکتر مجید طاهری دانشمند ایرانی که به دلایل واهی در آمریکا زندانی شده بود حکم آزادی خود را از دادگاه دریافت کرده و از زندان آزاد گردید. موسوی در پایان از همکاری نزدیک قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و دبيرخانه شورای عالی امنیت ملی، و نیز سفارت سویس در تهران، در ترتیبات منجر به آزادی آقای وایت و آقای دکتر طاهری تشکر و قدردانی کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала