واکنش سیمونیان درباره حمله به روزنامه نگاران روسیه در آمریکا

© Sputnik / ورود به گالری تصاویرواکنش سیمونیان به حمله به روزنامه نگاران روسیه در آمریکا
واکنش سیمونیان به حمله به روزنامه نگاران روسیه در آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
مارگاریتا سیمونیان، سردبیر خبرگزاری "روسیه امروز" در مورد حمله به روزنامه نگاران روسیه در ایالات متحده: ما به فکر شکایت خواهیم بود.

به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر خبرگزاری "روسیه امروز" گفت: درباره حمله پلیس به روزنامه نگاران روس در واشنگتن و مینیاپولیس می توان به دادگاه رجوع کرد. اگر چه اعتقاد داریم كه دادگاه آمريكا بعيد است كه بهتر از پليس رفتار كند.

واکنش سازمان ملل درباره حمله به روزنامه نگار روسیه در آمریکا - اسپوتنیک ایران
واکنش سازمان ملل درباره حمله به روزنامه نگار روسیه در آمریکا

سیمونیان افزود: "در طی سه روز گذشته، پلیس آمریکا دو بار به خبرنگاران آژانس ما، خبرنگار ریانووستی در مینیاپولیس و تهیه کننده اسپوتنیک در واشنگتن حمله کرده است. در هر دو مورد روزنامه نگاران ما کارتهای مطبوعاتی خود را نشان دادند و با صدای بلند فریاد زدند که آنها خبرنگار هستند. این که پلیس اینها را ندیده یا صدای آنها را نشنیده است امکان ندارد. اتفاقی مشابه نیز درباره همکاران رسانه های آمریکایی رخ افتاده است. مطمئناً در یک دولت درست، ما شکایت می کردیم. اما در آمریکای مدرن هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم که دادگاه آنها بهتر از پلیس رفتار خواهد کرد."

پلیس آمریکا روز یکشنبه گذشته گاز فلفل را به صورت خبرنگار ریا نووستی که در حال پوشش خبری اعتراضات در مینیاپولیس بود، اسپری کرد و روز سه‌شنبه نزدیک کاخ سفید در واشنگتن گلوله‌های لاستیکی را به سمت تهیه کننده خبرگزاری اسپوتنیک شلیک کرد - در هر دو مورد پلیس به صورت هدفمند عمل کرد حتی با وجود اینکه هر دو به وضوح خود را به عنوان گزارشگر معرفی کرده بودند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала