وزیر کشور ایران تلویحا تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان را اعلام کرد

© Wikipedia / Masoud Bahadouriوزیر کشور ایران تلویحا تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان را اعلام کرد
وزیر کشور ایران تلویحا تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
بنا به اعلام وزیر کشور ایران تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان در روزهای آینده اعلام ‌خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در خصوص اعتراضات آبان ماه در این کشور اظهار داشت:  در آبان ۹۸ تمام رسانه‌های آمریکا و مخالف ایران از جمله سلطنت‌طلبان، منافقین و داعش آموزش مسلحانه می‌دادند. می‌گویند رحمانی اینترنت را در اعتراض‌ها قطع کرد. وقتی از طریق اینترنت آموزش نظامی می‌دهند، باید اینترنت قطع شود.

آیا می توان افزایش قیمت بنزین در ایران را انقلاب تازه‌ای دانست؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ريشه هاي اعتراضات بنزين در ايران

وزیر کشور ایران تصریح کرد: آنها می‌خواستند در ایران جنگ داخلی راه بیندازند. از چند ماه قبل آبان، آموزش نظامی را آغاز کرده بودند و حتی ورود سلاح قاچاق در مرزها بیشتر شده بود ولی ما این اقدامات را رصد کرده بودیم. گران شدن بنزین بهانه برای ایجاد آشوب در ایران شد. اگر بنزین دلیل ناآرامی‌ها بود، سطح نا آرامی‌ها خیلی گسترده‌تر می‌شد.

رحمانی فضلی بیان داشت: در اعتراضات آبان هیچ مقابله مسلحانه‌ای با مردم نشد و به خویشتن داری و مراعات توصیه می‌شد و اسناد آن هم موجود است. ولی وقتی به پاسگاه حمله می‌کنند، باید با آنها مقابله شود زیرا اگر نیروی انتظامی دفاع نکند، مردم قربانی می‌شوند. امنیت کشور برای ما ارزش دارد و در چارچوب قانون باید از امنیت کشور دفاع شود. اگر تخلفی هم در این زمینه شده، رسیدگی شده است. رهبری هم به دبیرخانه شورای امنیت ملی دستور بررسی حوادث آبان را داده‌اند. نیروهای مسلح هم گزارش‌های مختلفی در این زمینه ارائه کرده‌اند. من هم چندین گزارش ارایه کرده‌ام.

وزیر کشور ایران در پایان افزود: همین روزها تعداد کشته‌های آبان اعلام می‌شود. حوادث غمباری رخ داد و حدود ۴۰ یا ۴۵ نفر یعنی حدود ۲۰ درصد کشته‌شدگان، افرادی بودند که با سلاح‌هایی کشته شدند که سلاح سازمانی نبود و آنها شهید شدند. الان ترامپ می‌گوید با سگ شکاری به مقابله با معترضان می‌رود ولی می‌گویند چون رحمانی دستور قطع اینترنت را داده است، تحریم می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала