طلای نازی‌ها در دفتر خاطرات افسر اس اس + عکس

© Sputnik / Vitaliy Bezrukihطلای نازی‌ها در دفتر خاطرات افسر اس اس
طلای نازی‌ها در دفتر خاطرات افسر اس اس - اسپوتنیک ایران
بنیاد آلمانی – لهستانی محل احتمالی طلای آلمان نازی را اعلام کرد که در سال 1945 پنهان شده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه «The First News»، رومان فورمانیاک، رئیس بنیاد آلمانی – لهستانی محل احتمالی طلای آلمان نازی را اعلام کرد که در سال 1945 پنهان شده بود.

این گنج به ارزش 1 میلیارد و 540 میلیون دلار در محوطه کاخ «هاچبرگ در سیلزیا»- Hochberg in Lower Silesia، پنهان شده است. دلیل چنین اعلامیه شجاعانه‌ای، با یادداشتی در دفتر خاطرات افسر اس‌اس با نام مستعار «میخائلیس» مرتبط است. در این یادداشت از 11 مکان در سیلزیا و «اپوله» نام برده شده است که طلا، اوراق بانکی و آثار هنری از آلمان، لهستان، فرانسه، بلژیک و اتحاد شوروی در آنجا پنهان شده است.

در زمان پیشروی ارتش سرخ، نازی‌ها طلا را از برسلاو به کاخ هاچبرگ منتقل کردند که در 40 کیلومتری مرز چک قرار دارد. این فلز با ارزش در چاه 60 متری پنهان شده بود که با کمک 3 انفجار پوشانده شد. همراه با این گنج شاهدان این عملیات سری نیز دفن شدند.

به عقیده رئیس بنیاد نامبرده،  در آنجا 28 تن طلا پنهان شده است و از مقامات محلی درخواست شد امنیت کاخ تأمین شود. در این کاخ 74 انبار مخفی وجود دارد که در آنجا گنج نازی ها پنهان شده‌اند. پس از پایان جنگ فهرست معروف گنج‌های نازی«گروندمان» به دست اتحاد شوروی و لهستان افتاد و تمام مکان‌هایی که ذکر شده بود بررسی شدند، اما گنجی یافت نشد.

The gold worth billions of euros is said to be 60 metres underground at the bottom of a disused well in the grounds of...

Posted by The First News on Tuesday, 26 May 2020
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала