سومین سفینه فضایی ساخت ایلان ماسک نیز منفجر شد + ویدئو

© Photo / © Screenshot: NASASpaceflight / YouTube سومین سفینه فضایی ساخت ایلان ماسک نیز منفجر شد + ویدئو
 سومین سفینه فضایی ساخت ایلان ماسک نیز منفجر شد + ویدئو  - اسپوتنیک ایران
Telegram
آزمایشات نمونه اولیه سوم سفینه فضایی Starship SN4 در میدان آزمایش بوکا چیکا در جنوب تگزاس نیز با ناکامی روبرو شد

به گزارش اسپوتنیک، هنگام آزمایش موتورمتانی سفینه "رپتور" که توسط شرکت تحت رهبری ایلان ماسک به نام  اسپیس ایکس ساخته شده انفجار رخ داد.

این آزمایشات از طریق کانال در یوتیوب بطور زنده پخش شد.

شرکت تحت رهبری ایلان ماسک ، تست های آتش را انجام می داد که در طی آن  نشت سوخت رخ داده و در نتیجه نمونه اولیه سفینه منفجر شده و سقوط کرد.

​در اواخر ماه فوریه نیز  نمونه اولیه Starship SN1 در میدان آزمایش بوکا چیکا در تگزاس هنگام پمپاژ نیتروژن مایع ترکیده بود. در نوامبر سال 2019 هم  آزمایشات نمونه اولیه Starship Mk1 با شکست پایان یافته بود . این اتفاق هنگام پر کردن مخازن  متان و اکسیژن با مایع کریوژنیک  رخ داد.

Starship  دومین مرحله از سیستم انتقال فضای قابل استفاده مجدد BFR SpaceX است. مرحله دوم 6 موتور رپتور و مرحله اول  31 موتور از این نوع خواهد داشت. رپتور که با  متان و اکسیژن کار می کند دارای  بزرگترین نسبت فشار به نیروی رانش (نسبت نیروی رانش تولید شده توسط یک واحد قدرت به وزن آن) در بین تمام موتورهای موشکی است که تاکنون ایجاد شده است. سیستم BFR در ورژن قابل استفاده مجدد  به گونه ای طراحی شده است که حداکثر 150 تن بار مفید را  به مدار زمین رسانده و تا 50 تن بار را  به زمین بازمی گرداند و همچنین می تواند تا 100 نفر (2-3 نفر در یک کابین) را به کره ماه و مریخ حمل کند.  قرار است این سیستم در سال 2022 پرواز کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала