موضع تهران درباره مرگ یک تبعه ایرانی در سوئیس

© Photo / The Ministry of Foreign Affairs of Iranسید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
پیگیری‌های سفارت ایران در سوئیس درباره علت مرگ بهنام بهرامی طاقانکی تبعه ایرانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران 21 ماه مه اعلام نمود که پیگیری‌های سفارت ایران در سوئیس درباره علت مرگ بهنام بهرامی طاقانکی تبعه ایرانی همچنان ادامه دارد.

وی در این خصوص اظهار داشت:«حسب اطلاعات دریافتی متوفی در آذر ماه ۱۳۹۷ به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئیس مراجعه و ضمن اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۴ از ایران خارج و سپس به سوئیس پناهنده شده و گذرنامه‌اش در مسیر عزیمت به این کشور در آب‌های ترکیه و یونان مفقود شده، تقاضای صدور گذرنامه جدید می‌کند که برای وی صادر و تحویل می‌شود.

دولت سوئیس خواستار تمدید مرخصی زندانی آمریکایی در ایران شد - اسپوتنیک ایران
دولت سوئیس خواستار تمدید مرخصی زندانی آمریکایی در ایران شد

پلیس سوئیس در آذر ماه سال ۹۸ طی مکتوبی خطاب به سفارت ایران در برن، ضمن اعلام اینکه جسد متوفی را در منزل شخصی‌اش پیدا کرده، تشخیص اولیه در خصوص علت مرگ را خودکشی ذکر و تاکید می‌کند جنازه متوفی به پزشکی قانونی ژنو منتقل شده است که بلافاصله پس از دریافت گزارش پلیس پیگیری‌های سفارت ایران در سوئیس و شخص سفیر از طرق مختلف برای تماس با خانواده مرحوم و کسب نظر آنها در خصوص انتقال جنازه متوفی به ایران انجام می‌شود.

مکتوب پدر آن مرحوم مبنی بر موافقت با دفن پیکر فرزندش در شهر ژنو در تاریخ ۲۷ آذر ۹۸ از طریق دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مشهد مقدس به سفارت کشورمان در سوئیس ارسال می‌شود و بر این اساس متوفی با همکاری مرکز اسلامی ژنو و با رعایت شئونات اسلامی در سوئیس به خاک سپرده می‌شود.

پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئیس با مقامات ذیربط این کشور  برای دریافت گزارش رسمی پزشکی قانونی درباره علت مرگ متوفی همچنان ادامه دارد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала