حکم انتصاب وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران

© AP Photo / Office of the Iranian Presidencyحکم انتصاب وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران
حکم انتصاب وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
حسن روحانی با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان وزیر جدید وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت ایران منصوب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در روز دوشنبه با صدور حکمی به حسین مدرس خیابانی اعلام داشت: براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی "وزارت صنعت، معدن و تجارت" منصوب می‌نمایم.

احتمال تحریم اسرائیل از سوی اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران
احتمال تحریم اسرائیل از سوی اتحادیه اروپا

رئیس جمهور ایران در این حکم تاکید داشت: انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

خبر عزل رحمانی در حالی پخش شد، که وی در جلسه اسحاق جهانگیری با عنوان فعال کردن فعالیت‌های اقتصادی در کشورهای همسایه حضور داشت. آشفتگی وضعیت بازار خودرو و افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در دو هفته اخیر و موضوع عدم تفکیک وزارتخانه صنعت و بازرگانی از دلایل احتمالی برکناری رحمانی به شمار می رود. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала