اسرار جاودانگی چه چیزی چای را بسیار سالم می کند؟

CC0 / Pixabay / اسرار جاودانگی چه چیزی چای را بسیار سالم می کند؟
اسرار جاودانگی چه چیزی چای را بسیار سالم می کند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
اعتقاد بر این است که از 3500 تا 4000 سال پیش در چین به عنوان دارویی محرک استفاده می شده و تا قرن 2 قبل از میلاد، سنت نوشیدن چای در سراسر آسیای میانه گسترش یافته بود. چای به همراه ابریشم یکی از کالاهای اصلی حمل و نقل چین در طول جاده بزرگ ابریشم بود.

به گزارش اسپوتنیک، در چین و سایر کشورهای شرق، چای نوشیدنی شفابخشی محسوب می شود. برای حفظ تن، بهبود خلق و خو و به عنوان پیشگیری در برابر همه بیماری ها، از جمله سرطان، دلایل آن از جمله موارد علمی وجود دارد.

اجداد گمشده

امروزه چای محبوب ترین نوشیدنی در جهان پس از آب است.

شستن دست - اسپوتنیک ایران
عادت‌های جدید در دوران پساکرونا

هر نوع چای- سیاه، سبز، سفید ، زرد، چای وحشی یا پوره که از برگهای خشک شده همان گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود. راز منشا چای این است که همه نمایندگان مشهور گونه کاملیا سیننسیس فرهنگی هستند. آنالوگ های رشد وحشی در طبیعت یافت نشده اند.

بخش دوم نام گونه ها به صورت "چینی" ترجمه می شود. با این وجود دانشمندان سه خط ژنتیکی مختلف یا انواع مختلف درخت چای را تشخیص می دهند: چینی از جنوب چین و دو هندی - که اصالتاً از استان چین یونان و منطقه آسام در هند است.

علاوه بر طعم و عطر دلپذیر، چای نوشیدنی است که براساس تأثیر بیولوژیکی متابولیتهای ثانویه که در برگهای چای ایجاد می شود، دارای خواص درمانی زیادی نیز هست. این مواد شیمیایی به بقای گیاه کمک می کند و همانطور که پیداست برخی از آنها برای انسان بسیار مفید هستند.

اول از همه: کافئین ، کاتچین ها و الآنانین. اثرات کافئین به خوبی شناخته شده است.
این یک روان تحریک کننده قوی است که برای تسکین سردرد، افزایش عملکرد ذهنی و جسمی، از بین بردن خواب آلودگی و افسردگی، تحریک تنفس و فعالیت های قلبی استفاده می شود.

بیشتر کافئین در چای سیاه، کمتر در چای اوولون و مقدار بسیار کمی آن به رنگ سبز و سفید است.

کاتچین ها ترکیبات پلی فنولیک، آنتی اکسیدان های قوی هستند که به گیاهان کمک می کنند تا با استرس اکسیداتیو کنار بیایند و در بدن انسان آنها رادیکال های به اصطلاح آزاد را خنثی می کنند که می توانند سلول ها را از بین ببرند.

در چای سبز و سفید بیشتر کاتچین وجود دارد تا در چای سیاه و اینها هستند که به نوشیدنی مزه تلخی می دهند. چای حاوی چهار نوع کاتچین است که از همه آنها قدرتمندترین گالات گلیس اپیگالوکاتچین (EGCG) است. در یک فنجان چای سبز نوعی سفارش بیشتر از کافئین است.

الآنانین یک اسیدآمینه طبیعی است، که مشابه در ساختار مولکولی با گلوتامین وجود دارد. این ماده خاصیت آرام بخش دارد، به عنوان یک فعال کننده فعالیت مغز عمل می کند، عملکردهای شناختی را بهبود می بخشد، افسردگی را تسکین می بخشد، روحیه را بهبود می بخشد.
به خصوص در ترکیب با کافئین الآنانین بسیار موثر است.

عصاره چای سبز به نام "الآنانین" به عنوان یک مکمل غذایی تسکین دهنده استرس که در حافظه و توانایی یادگیری بهبود می یابد، در بازار عرضه می شود. اما مطالعات نشان داده اند كه در چای سیاه تانین بیشتری به نسبت چای سبز وجود دارد و حداکثر مقدار، به اندازه کافی عجیب و غریب، معلوم شد که در کیسه های چای است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала