آیا برای سفر بعد از باز شدن مرزها باید «پاسپورت سلامت» بگیریم؟

© REUTERS / Ciro De Lucaآیا برای سفر بعد از باز شدن مرزها باید «پاسپورت سلامت» بگیریم؟
آیا برای سفر بعد از باز شدن مرزها باید «پاسپورت سلامت» بگیریم؟ 
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
«پاسپورت سلامت» یا «گذرنامه ایمنی» بدون این مدرک نمی توانید سفر کنید.

به گزارش اسپوتنیک ، مشخص نیست که مرزها چه زمانی باز می شوند اما به نظر می رسد که کشورهای یونان، ترکیه ، اسرائیل و برخی دیگر برای تعطیلات تابستانه آماده می شوند. محل های تفریحی اسپانیا و ایتالیا در جستجوی روش هایی هستند که سواحل خود را امن و قابل دسترس کنند، البته فعلا برای شهروندان خودشان .

کارشناس منبع اطلاعاتی مستقل اروپایی در زمینه مسائل شنگن اواسط ماه آوریل بیان داشت که اول باید به دکتر برودید و بعد برای ویزا اقدام کنید. بدون تست کروناویروس هیچ جا اجازه ورود نخواهید داشت.

کمیسیون اروپا در این خصوص نظری نداد اما سازمان های توریستی از آن حمایت کردند. به طور مثال یونان قصد دارد پاسپورت سلامت برای خارجی ها تهیه کند.

در روسیه تست کروناویروس با پرداخت هزینه می توان انجام داد اما نه در همه مناطق. آزمایشگاه های خصوص این کار را برای مشتریان انجام می دهند. فرودگاه داماددوا مسکو نیز اینکار را اخیرا شروع کرده است. نتیجه آن سه تا پنج روز طول می کشد.

آیا کشورها برای باز شدن مرزها و پذیرش توریست آماده اند؟
 - اسپوتنیک ایران
آیا کشورها برای باز شدن مرزها و پذیرش توریست آماده اند؟

برخی کارشناسان بر این عقیده اند که پاسپورت سلامت و قرنطینه قبل از سفر ممکن است برای آنکه توریست ممکن است در فرودگاه، تاکسی یا محل استراحت به کروناویروس مبتلا شود.

برخی شرکت های هواپیمایی پروازهای داخلی را با حفظ نکات ایمنی به راه انداخته اند. اما تنها ۷۰ درصد هواپیما باید پر شود و مسافران باید ماسک بپوشند و هیچ گونه نوشیدنی و غذا در هواپیما سرو نمی شود.

در اسپانیا قصد دارند فاصله اجتماعی را در ساحل با کمک موانع مختلف ایجاد کنند. البته این شرایط را فعلا برای شهروندان خود مهیا می کنند. در مصر هتل ها تا ۲۵ درصد می توانند مسافر بگیرند. گواهی نداشتن کووید ۱۹ برای کارکنان لازم و ضروریست.

در ترکیه مهمانان دیگر نمی توانند انتظار داشته باشند که سرویس خدمات کامل هتل ها معروف به یوآل به شکل قدیمی اش مهیا شود.  

شرکت های توریستی روسی معتقدند: نباید انتظار داشت که به زودی شرایط سفر خارجی فراهم شود. باید تا باز شدن مرزها صبر کرد تا راهکارها و همچنین گزینه پاسپورت سلامت مشخص گردد.  

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала