ساز و کار اصلی کووید 19 شناسایی شد

© Sputnik / Kirill Kallinikov / ورود به گالری تصاویرساز و کار اصلی کووید 19 شناسایی شد
ساز و کار اصلی کووید 19 شناسایی شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
داروساز ایتالیایی چگونگی عملکرد کووید 19 را توضیح داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اورشلیم پست، داروساز ایتالیایی، آنالیسا چیوسولو گفت: " براساس تحقیقات، COVID-19 به هموگلوبین آسیب می زند و با ایجاد اختلال در توانایی گلبول های قرمز در انتقال اکسیژن در بدن، موجب اختلال در عملکرد ریه ها و منجر به سندرم پریشانی حاد می شود."

اگر تئوری نامه وی تأیید شود، این مسئله بسیاری از موارد حل نشده درباره کرونا‌ویروس جدید، از جمله افزایش آسیب پذیری مردان به ویژه مردهای دیابتی را به این بیماری ویروسی جدید و همچنین شیوع پایین زنان باردار و کودکان را برطرف می کند.

علاوه بر این، درک این مکانیسم ممکن است به تشخیص سریعتر مؤثرترین داروها برای درمان ویروس منجر شود.

به گفته این دانشمند، SARS-CoV-2 برای بقا - و احتمالاً برای تکثیر - به پورفیرین ها احتیاج دارد، بنابراین به هموگلوبین که اکسیژن را در خون حمل می کند، حمله می کند که منجر به کمبود اکسیژن در بدن می شود. پیامد اکسیژن کمتر تجمع دی اکسید کربن است.

وی گفت: "سلول های ریه به محل تجمع سیتوکین تبدیل می شوند، پاسخ ایمنی که منجر به ذات الریه حاد و به ویژه پنومونی COVID-19 است."

"مقدار هموگلوبین موجود در خون ممکن است یک عامل مهم برای ارزیابی عفونت SARS-CoV-2 باشد: " در آقایان، مقدار هموگلوبین طبیعی از زنان بالاتر است. این شیوع بالاتر پنومونی COVID-19 در مردان نسبت به زنان را توضیح می دهد .

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала