ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پلیس مترو در گیت‌های ورودی مستقر شد

© Sputnik / Siavash Sobhgahi مترو تهران
مترو تهران - اسپوتنیک ایران
مسافران در مترو در راستای تهیه و استفاده از ماسک توسط پلیس متروی تهران راهنمایی می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری « فارس»، رئیس پلیس مترو از استقرار مأموران پلیس در گیت‌های ورودی مترو و تذکر و راهنمایی مسافران در راستای تهیه و استفاده از ماسک خبر داد.

سرهنگ سعید عطاءالهی رئیس پلیس مترو تهران در خصوص اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک در مسافران مترو و چگونگی نظارت بر اجرای این طرح اظهار داشت:«پلیس مترو نیز به همراه سایر عوامل انتظامات در ورودی گیت‌ها مستقر شده و برای حفظ سلامت مسافران و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، اجرای طرح جدید را در دستورکار دارد.

محمد علی نجفی - اسپوتنیک ایران
شهردار اسبق تهران فردا برای بار سوم محاکمه می‌شود + جزئیات

‌ از صبح امروز اجرای طرح حضور مسافران با ماسک در مترو اجباری شده و عوامل انتظامی نسبت به کنترل مسافران موارد لازم را اجرا کرده و از ورود مسافرانی که ماسک به صورت نداشته باشند، ممانعت به عمل می‌آورند.

اگرچه داشتن ماسک از سوی بسیاری از مسافران رعایت شده و استقبال خوبی از طرح مذکور در ایستگاه‌های صادقیه، امام خمینی(ره)، تئاتر شهر و انقلاب داشتیم، اما افرادی نیز حضور داشتند که ضمن ابراز بی‌اطلاعی، پس از مشورت و توجیه توسط عوامل مترو نسبت به تهیه ماسک از غرفه‌های فروش ماسک اقدام می‌کردند.

 پایانه جنوب ایستگاهی بود که بیشترین تعداد مسافران را داشت که از اجباری بودن ماسک ابراز بی‌اطلاعی می‌کردند، چرا که این دسته از مسافران از شهرستان‌ها به تهران مراجعه کرده بودند که خوشبختانه بعد از صحبت، مشاوره و راهنمایی نسبت به تهیه ماسک اقدام کرده و سپس وارد قطارهای مترو شدند.

بالاخره افرادی هستند که خواسته یا ناخواسته در برابر برخی عوامل مقاومت کنند، البته اکثریت شهروندان مراعات کرده و تعداد انگشت‌شماری از افراد که حاضر به استفاده از ماسک نبودند، مانع از عبورشان از گیت ها شده و اعلام کردیم که بعد از تهیه ماسک امکان استفاده از مترو را دارند».

در ایران در مجموع تعداد بیماران کووید-۱۹ به ۹۶۴۴۸ نفر رسیده است. مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱۵۶ نفر اعلام شده است. تا کنون ۷۷۳۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала