بازداشت دو ایرانی دیگر در آمریکا

© Fotolia / Tupungatoگسترش تحریم های آمریکا علیه حزب الله و ایران
گسترش تحریم های آمریکا علیه حزب الله و ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادستان‌های آمریکا 2 تبعه ایرانی را به اتهام تلاش برای خرید تانکر نفت برای ایران بازداشت کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس،  مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا  از متهم شدن دو تبعه ایرانی به جرم تلاش برای خرید یک تانکر نفت لیبریایی و همچنین توقیف 12 میلیون دلار که برای خرید این تانکر ادعایی در نظر گرفته شده بود خبر داده است.

واشنگتن پست نوشت، دادستانهای آمریکایی ادعا می‌کنند که این افراد بخشی از طرحی بوده‌اند که پول‌ها را از طریق آمریکا برای خرید نفتکش برای ایران کانالیزه می‌کرده‌اند.

در خواست تهران از آمریکا برای آزادی هر چه سریعتر دانشمند ایرانی - اسپوتنیک ایران
در خواست تهران از آمریکا برای آزادی هر چه سریعتر دانشمند ایرانی

براساس این گزارش، دادستان‌های فدرال در واشنگتن به امیر دیانت، 55 ساله، که مدعی هستند خریدار تانکر بوده، اتهام صادرات و نقض تحریمها را وارد کرده‌اند. آنها همچنین مدعی هستند وی به طور طولانی مدت در حال همکاری با مقامات ایران بوده است. دادستانها همچنین مدعی هستند فردی به نام کامران علی لاجمیری، 42 ساله، همدست وی بوده است.

این دادستان ها شکایتی برای دریافت پول مورد نظر که برای خرید تانکر 900 فوتی Nautic، که اکنون به «گلف اسکای» تغییر نام داده است، تنظیم کرده‌اند. این نفتکش در حال حاضر در خلیج عمان توقیف شده است.

همزمان دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم هایی را علیه دیانت، که مدعی هستند به اسم «عامر عبدالعزیز جعفر المتاج» معروف است، به اتهام قاچاق سلاح و نقض تحریم ها اعمال کرده است.

یاداور می شود روز جمعه گذشته خزانه‌داری آمریکا تحریمهای جدیدی را علیه ایران اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت خدمات معدنی «طیف» در عمان و همچنین امیر دیانت را همانطور که در بالا گفته شد در لیست تحریم‌های جدید قرار داده است .

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала