چگونه بیمار کرونایی می تواند همه مسافران یک هواپیما را مبتلا کند؟

© Depositphotos / Gogiyanچگونه بیمار کرونایی می تواند همه مسافران یک هواپیما را مبتلا کند؟
چگونه بیمار کرونایی می تواند همه مسافران یک هواپیما را مبتلا کند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان دانشگاه پردیو در ایالات متحده نشان دادند که چگونه بیمار کرونایی می تواند ویروس کرونا را به همه یک مسافران هواپیما منقل کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه نیویورک پست، پژوهشگران  و مهندسان شرکت بوئینگ طرح تهویه مناسب در سالن هواپیما در شرایط شیوع نوع جدید ویروس کرونا را تدوین کرده اند که  براساس وجود فرضی یک فرد مبتلا در داخل هواپیما تهیه شده است.

این طرح نشان می دهد که در یک فضای محدود ، ذرات ویروسی پراکنده نمی شوند بلکه فقط از دیواره درونی سالن  هواپیما دفع شده و به گردش در داخل آن ادامه می دهند.

دانشمندان دریافتند که در یک پرواز پنج ساعته در بوئینگ 767 ، خطر ابتلا به کرونا در بخش هفت ردیفی این هواپیما یک به سه است. این احتمال در هواپیمای بوئینگ 737 ، یک به  پنج بود.

بیش از 93٪ مبتلایان به کرونا ویروس در چین بهبود یافتند - اسپوتنیک ایران
اقداماتی که تا پایان دوران کرونا باید به آن مقید بود +عکس

کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که ی سیستم مناسب تهویه برای گردش هوا در انتهای سالن هواپیما می تواند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را بیش از 50 درصد کاهش دهد.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала