آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

© REUTERS / Louis Vuitton / David Gallardآخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان
آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد کل مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا (کووید ـ 19) در جهان به 3 میلیون و 308290 نفر رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، از این تعداد ، 1،042،841 نفر بهبود یافته  و 234108 نفر جان خود را از دست داده اند.

بیشترین تعداد مورد ابتلا به ویروس کرونا  به میزان 1،095.210نفر در ایالات متحده آمریکا ثبت شده است . این کشور همچنین از لحاظ تعداد قربانیان این ویروس - 63.861 نفر در جایگاه نخست قرار دارد. اسپانیا (239.639 نفر) از نظر تعداد مبتلایان در رتبه دوم و ایتالیا ( 205463 نفر) در رتبه سوم قرار دارد.

روسیه با بیش از 106 هزار نفر مبتلا در جایگاه هشتم  و ایران با حدود 95 هزار مبتلا به کرونا ویروس در مکان نهم ایستاده است.

ادعای دوباره ترامپ: کرونا در چین ساخته شده است - اسپوتنیک ایران
ادعای دوباره ترامپ: کرونا در چین ساخته شده است

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала