بازداشت یک میلیاردر نروژی به ظن قتل همسرش + عکس

© AFP 2022 / Terje Pedersenمجازات سنگین عامل تیراندازی به سوی مسجدی در نروژ
مجازات سنگین عامل تیراندازی به سوی مسجدی در نروژ  - اسپوتنیک ایران
Telegram
پلیس نروژ از بازداشت یک میلیاردر به ظن قتل یا دست داشتن در قتل همسرش خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از SVT، پلیس نروژ یک میلیاردر به نام تام هاگن  را به ظن قتل یا دست داشتن در قتل همسرش بازداشت کرده است. همسر این مرد 70 ساله از 18 ماه پیش تاکنون ناپدید شده و هیچ رد پایی  از او در دست نیست.

پلیس اعلام کرده که این میلیاردر روز سه شنبه 28 آوریل هنگامی که وی خانه‌اش در لورنسکوگ واقع در شرق پایتخت، اسلو را ترک کرده و قصد رفتن به محل کارش را داشت، به اتهام «قتل یا دست داشتن در قتل» بازداشت شد.

​آن-الیزابت همسر این میلیاردر از تاریخ 31 ماه اکتبر سال 2018 از خانه بیرون رفت و بدون آن که ردی از خود به جای بگذارد، ناپدید شد. پلیس در آن زمان حین تفتیش محل، یک نامه با دستخط بد حاوی تهدید و باج‌خواهی را کشف کرده بود. بررسی تلفن خانم هاگن و کشف برخی تماسی‌های پراکنده مشکوک که به نظر می‌رسید از طرف گروهی از آدم‌ربایان باشد، در ابتدا پلیس را به این نظریه رسانده بود که وی قربانی آدم‌ربایی به قصد اخاذی شده است.

با این حال تا ژوئن سال 2019 پلیس در حال بررسی مجدد شواهد پرونده بود و بعد از آن شروع به بررسی این موضوع کرد که این ماجرا شاید یک قتل باشد که به دروغ آدم‌ربایی جلوه داده شده است.

هیچ مدرک مشخصی برای تأیید سوء ظن و یا گمانه‌زنی درباره انگیزه احتمالی هاگن ارائه نشده است اما گفت شده است که در این پرونده «نشانه‌های روشنی از انحراف عمدی از واقعیت» دیده شده است.

طبق گزارش‌ها، تام هاگن در سال 2019 با ثروتی به ارزش   ۱.۹ میلیارد کرون نروژ معادل 168 میلیون یورو صد و شصت و چهارمین فرد ثروتمند در این کشور بوده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала