31 استان ترکیه در قرنطینه کامل به سر خواهند برد

© REUTERS / Tingshu Wang31 استان ترکیه در قرنطینه کامل به سر خواهند
31 استان ترکیه در قرنطینه کامل به سر خواهند  - اسپوتنیک ایران
Telegram
از تاريخ 23 تا 27 آوريل، سی و يک استان ترکيه در قرنطینه کامل به سر می برند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس آنادولوي، از 23 آوریل قرنطینه کامل در 31 استان ترکیه آغاز می شود که تا نیمه شب 27 آوریل ادامه خواهد داشت.

کاهش مرگ و میر براثر کرونا در ایران  - اسپوتنیک ایران
کاهش مرگ و میر براثر کرونا در ایران

این تصمیم مقامات کشو ترکيه  به منظور جلوگیری از شیوع نوع جدید کرونا ویروس گرفته شده است.

در این مدت ساکنان محلی از ترک خانه های خود ممنوع مي شوند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود. سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала