واکنش کرملین به خبر نزاع لفظی بین پوتین و ولیعهد عربستان

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویر واکنش کرملین به خبر نزاع لفظی بین پوتین و ولیعهد عربستان
 واکنش کرملین به خبر نزاع  لفظی بین پوتین و ولیعهد عربستان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
کرملین گزارش های رسانه ها در مورد گفتگوی تلفنی شدید اللحن بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی را در اوایل ماه مارس قبل از نشست اوپک پلاس را یک "خبر مزخرف دیگر" نامید.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مکالمه شدیدالحنی بین دو رهبر صورت گرفته گفت:"این یک خبر مزخرف دیگر است."

ادامه سقوط بهای نفت  - اسپوتنیک ایران
ادامه سقوط بهای نفت

پیش از این ، نشریه Middle East Eye ، با استناد به منابعی در عربستان اطلاع داده بود  که در اوایل ماه مارس ، مکالمه تلفنی بین پوتین و ولیعهد به نزاع لفظی منجر شد و گویا طرفین طی آن صدای خود را علیه یکدیگر بلند می کرده اند. . توافق اوپک پلاس  برای کاهش تولید نفت در نهایت اجرا نشد.

تقاضای جهانی نفت در ابتدای امسال در شرایط  شیوع  گسترده ویروس کرونا کاهش یافت و این امر به افت شدید قیمت های نفت منجر شده است. 

گفتنی است در هفته گذشته قیمت نفت حتی منفی شده است و تعدادی از وزرای اوپک پلاس، در یک جلسه غیر رسمی و از طریق کنفرانس ویدیویی درباره تحولات فعلی در بازار نفت به گفتگو و بحث پرداختند. یکی از افرادی که در این ویدیو کنفرانس شرکت کرده بود گفت: تعدادی از کشورها قصد دارند تا اوپک پلاس را ترغیب کنند تا منتظر آغاز ماه مه نباشد و کاهش تولید نفت را آغاز کند. هنوز هیچ توافقی بر سر این پیشنهاد وجود ندارد، در عین حال نیز برخی از کشورها اعلام کرده اند که توافقات جدید در اتحادیه اوپک نیز باعث ثبات بازار و افزایش قیمت ها نخواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала