ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حداکثر سود سپرده بانکی در ایران اعلام شد

© Photo / IRNAحداکثر سود بانکی در ایران اعلام شد
حداکثر سود بانکی در ایران اعلام شد - اسپوتنیک ایران
بانک های ایران ر جلساتی که باهم داشته اند به توافق تازه ای برای پرداخت سود رسیده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، طی تصمیم شورای عالی بانک‌ها و موسسات اعتباری ایران از اول اردیبهشت سپرده‌های بلند مدت با نرخ 15 درصد افتتاح می شود. به دنبال تصمیم مشترک بانک‌ها بنا شده که دیگر سپرده ای با سود بالای 15 درصد افتتاح نشود ضمن آنکه نرخ سود سپرده های کوتاه مدت کمتر از 6 ماه نیز 8 درصد خواهد بود؛ بانک ها بایکدیگر متحد شده اند که به مصوبه سال 96 شورای پول و اعتبار عمل کنند.

جزییات دریافت وام دو میلیون تومانی کرونا در ایران اعلام شد - اسپوتنیک ایران
جزییات دریافت وام دو میلیون تومانی کرونا در ایران اعلام شد

براساس این تصمیم بانکی ها، حساب‌های پشتیبان به طور کامل همچنان ممنوع بوده و هیچ بانکی مجاز به داشتن حساب پشتیبان نمی باشد. ضمن آنکه طبق بخشنامه بانک مرکزی، پرداخت سود روزشمار نیز کماکان ممنوع خواهد بود.

پرداخت هر وجهی در زمان افتتاح سپرده ها،‌ به عنوان علی الحساب و یا پیش پرداخت سود ممنوع است. در مورد سپرده های بلند مدت یکساله نیز مقرر شده که نرخ سود این سپرده ها از تاریخ 1 اردیبهشت 99 معادل 15 درصد افتتاح شود و سپرده های موجود تا سررسید طبق قرارداد عمل نماید.

از تاریخ اول اردیبهشت سال جاری نرخ سود سپرده‌های کوتاه مدت بانک‌ها، 8 درصد تعیین و اعمال گردد سپرده های کمتر از 6 ماه نیز مشمول این طرح باشد. بانک‌ها می توانند سپرده های 6 ماهه و بالاتر با نرخ 11 درصد تعیین و اعمال نمایند. در صورت نیاز، بانک ها می توانند گواهی سپرده با نرخ 15 درصد تا 18 درصد و نرخ شکست 10 درصد تا تاریخ 31 شهریور سال جاری افتتاح نمایند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала