کشف علامت جدید ابتلا به کرونا

© REUTERS / NIAID-IRFمی دانید ویروس کرونا در چه دمایی می میرد؟
می دانید ویروس کرونا در چه دمایی می میرد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
پزشکان ایتالیایی و اسپانیایی به این نتیجه رسیده اند که ضایعه پوستی راش یا جوش زدن پاها که همراه با سرخی و خارش آنها باشد ، می تواند یکی از علائم ابتلا به نوع جدید کروناویروس باشد.

به گزارش اسپوتنیک، یک پنجم ایتالیایی هایی که به خاطر ابتلا به کرونا  بستری شده اند دارای مشکلات پوستی هستند و اغلب این علائم در کودکان و نوجوانان رخ می دهد.

انجمن متخصص بیماری های کودکان اسپانیا خاطرنشان کرد: چوش زدن و خارش پاها بر اثر ابتلا به کرونا ویروس شبیه آن عوارض پوستی است که آبله یا سرخک را همراهی می کنند. به عنوان یک قاعده  سرخی روی انگشتان پا ظاهر می شود و متعاقباً بدون اینکه هیچ علامتی روی بدن باقی بماند ، بهبود می یابد.

ادامه افزایش قربانیان کرونا در امریکا: جدیدترین آمار - اسپوتنیک ایران
ادامه افزایش قربانیان کرونا در امریکا: جدیدترین آمار

پزشکان از مردم خواستند که چنین عوارضی را بسیار جدی بگیرند و در صورت بروز آنها  خود را در خانه منزوی کنند. در عین حال ، کارشناسان توصیه می کنند که شهروندان فقط در صورت وجود این علائم به مراکز پزشکی مراجعه نکنند اما با این وجود در صورت بروز آن ، ارزش دارد که با نظارت دقیق بر وضعیت بهداشتی اقدام کنیم.

اپیدمی کروناویروس که باعث بیماری    کووید ـ 19 می شود در 185 کشور شیوع پیدا کرده است .

براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی WHO ، بیش از 1.84 میلیون مورد  ابتلا به کرونا در جهان ثبت شده و بیش از 117 هزار نفر از مبتلایان به این بیماری جان باخته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. جدی ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود،آزاد  کردند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند .

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала