آزاد شدن بخشی از منابع مالی مسدود شده ایران

© Sputnik / SHAدکتر حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی
دکتر حشمت الله فلاحت پیشه عضو  کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی - اسپوتنیک ایران
Telegram
حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد با اقدامات انجام شده بخشی از منابع مسدود شده مالی ایران در رابطه با شیوع ویروس کرونا آزاد شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حشمت الله فلاحت پیشه ضمن بیان این مطلب گفت:" در این وضعیت اگر تحریم‌ها برداشته نشود اپیدمی در ایران و همسایگانش بیشتر شده و مشکلات زیادی ایجاد می کند به همین دلیل باید ایران از سازمان ملل درخواست صدور قطعنامه‌ای برای تعلیق تحریم ها کند تا مقابله با ویروس راحت‌تر شود، البته با اقداماتی بخشی از منابع مسدود شده مالی ایران آزاد شده اما این کافی نیست.

ماجرای خبر جنجالی ممنوعیت خروج از درب منازل در تهران - اسپوتنیک ایران
ماجرای خبر جنجالی ممنوعیت خروج از درب منازل در تهران

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه «کرونا دستکاری بیوتروریستی شده است» گفت که وزارت بهداشت و وزارت خارجه باید به صورت مشترک دیپلماسی در حوزه بهداشت و سلامت عمومی را فعال کنند.

حشمت الله فلاحت پیشه گفت: در شرایط کنونی باید دیپلماسی کشور مربوط به حوزه بهداشت و سلامت عمومی در دنیا فعال شود که این وظیفه مشترک دو وزارتخانه خارجه و بهداشت است.

وی با اشاره به درخواست ایران از سازمان ملل برای برداشتن تحریم های ظالمانه آمریکا جهت مقابله با کرونا گفت: چیزی تحت عنوان کمک برای مقابله با اپیدمی جهانی وجود ندارد باید به جای کمک از اصطلاح همکاری استفاده کرد چون مقابله با کرونا اقدام صیانتی برای همه کشورها محسوب می شود به طوری که ایران و آمریکا هم می توانند در این باره با هم همکاری کنند منوط به این که سیاست مانع نشود در این بین واقعیت آن است که تردیدهایی برای مقابله با کرونا وجود دارد چون قدرت ها از کرونا استفاده بیوتروریستی می‌کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اگر کرونا دست کاری بیوتروریستی نشده بود جهان با آن مقابله بهتری می کرد؛ فارغ از این موضوع جای ایران برای مقابله با این اپیدمی جهانی خالی است، از ایران برای حضور در نشست های مقابله با کرونا دعوت نمی شود و آمریکا سعی می کند ایران را از کانون تصمیم گیری جهانی دور کند چون کماکان مقامات آمریکایی به دنبال ایزوله سازی و محدود کردن ایران هستند آن هم در شرایطی که ایران یکی از کانون های ویروس کرونا محسوب می شود.

دیروز دکتر کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: 2389 مورد جدید ابتلا به "کووید-19" در این کشور شناسایی شده و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا 7 فروردین 1398 به 29406 نفر رسیده است اما خوشبختانه تاکنون 10457 نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و ترخیص شده اند. همچنین متاسفانه دیروز 157 نفر از بیماران "کووید-19" جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری در ایران به 2234 نفر افزایش یافت

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала