ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عوارض خطرناک تر ویروس کرونا برای سیگاری ها

CC0 / Pixabay / سیگاری ها چه خوراکی هایی را باید بیشتر مصرف کنند؟
سیگاری ها چه خوراکی هایی  را باید بیشتر مصرف کنند؟ - اسپوتنیک ایران
پزشکان مکزیکی اعلام کردند که ناظر شواهد روز افزون حاکی از وجود ارتباط قوی بین استعمال دخانیات و شدت عوارض ابتلا به ویروس کرونا هستند و مصرف کنندگان سیگارهای معمولی و الکترونیکی در صورت ابتلا به این ویروس در معرض خطر بیشتری خواهند بود.

به گزارش اسپوتنیک، هوگو لوپز گاتل معاون وزیر بهداشت مکزیک در گزارش روزانه خود در مورد کروناویروس در صفحه وزارت بهداشت این کشور در توییتر گفت: "شواهد رو به افزایش نه تنها در مکزیک  بلکه در سطح جهانی وجود دارد که از ارتباط بین مصرف سیگار با عوارض  کووید ـ  19 بدون در نظر داشت بیماری های مزمن تنفسی ناشی از استعمال دخانیات مانند بیماری مزمن انسدادی ریه حکایت می کنند".

صف تست کرونا زیر بارش برف سنگین در کانادا + ویدئو - اسپوتنیک ایران
صف تست کرونا زیر بارش برف سنگین در کانادا + ویدئو

نوع جدید کرونا ویروس در اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و  به دنبال آن مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. 11 مارس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت چند  ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما ویروس کرونا به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا این بیماری ریشه کن شود.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان منتقل شود. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی دربدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала