ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پایان تحقیقات قضایی درباره قتل ناراضی سعودی در ترکیه

© AP Photo / Virginia Mayoپایان تحقیقات قضایی درباره قتل ناراضی سعودی در ترکیه
پایان تحقیقات قضایی درباره قتل ناراضی سعودی در ترکیه  - اسپوتنیک ایران
دادستانی استانبول تحقیقات درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار ناراضی سعودی را به اتمام رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری "آنا دولو"، کیفرخواست حاوی لیستی از 18 نفر است که در این جنایت در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دست داشته اند.

دادستانی استانبول برای هر کدام از این 18 نفر درخواست حبس ابد با اعمال شاقه کرده است.

جمال خاشقجی - اسپوتنیک ایران
فیلم مستند درباره قتل خاشقجی

جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و دیرتر معلوم شد به شکل فجیعی به قتل رسیده است. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است.

دادستانی استانبول اعلام کرده ترور خاشقجی عمدی بوده و جسد وی پس از خفه کردن این روزنامه نگار تکه تکه شده و از بین رفته است. ترکیه از عربستان تقاضا می کند مقصران را تحویل داده و همچنین محل جسد خاشقجی را اطلاع دهد.

مقامات عربستان بارها اعلام کرده اند که تحقیقات جداگانه خود را درباره این قضیه انجام می دهند و مخالف تحقیقات بین المللی در اینباره با شرکت دیگر کشورها هستند. در رابطه با این قضیه 11 نفر در عربستان بازداشت شده و دادستانی این کشور برای 5 نفر از آنها مجازات اعدام را درخواست کرده است. ریاض از تحویل مظنونان در این جنایت به ترکیه برای تحقیقات قضایی امتناع ورزیده است.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала