جزئیات عملیات بازگرداندن مسافران ایرانی به کشور خود از شارجه

© Photo / IRNAجزئیات عملیات بازگرداندن مسافران ایرانی به کشور خود از شارجه
جزئیات عملیات بازگرداندن مسافران  ایرانی به کشور خود از شارجه - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران اعلام کرد که طی هفته گذشته با انجام چهار سفر دریایی حدود ۱۵۰۰ مسافر ایرانی را از بندر شارجه به بندرعباس جابجا کردیم و تا زمانی که مسافران ایرانی در امارات باشند این سفرها ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، بسیاری از کشورها مرز خود را تا اطلاع ثانوی و زمانی که این ویروس کنترل شود، بستند. اما رایزنی‌ها برای بازگرداندن مسافران ایرانی در کشورهای مختلف ادامه دارد که یکی از این کشورها امارات است.

حسین عباس‌نژاد - معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره جزئیات بازگرداندن ایرانی‌ها از بندر شارجه گفت: طی هفته گذشته دو کشتی ثانی و والفجر چهار سفر دریایی به مقصد بندر شارجه امارات انجام دادند و مجموعا حدود ۱۵۰۰ مسافر ایرانی را به کشور بازگرداندند.

ارزیابی سازمان بهداشت جهانی از زمان پایان کرونا - اسپوتنیک ایران
ارزیابی سازمان بهداشت جهانی از زمان پایان کرونا

وی افزود: کشتی ثانی در دو سفر خود حدود ۹۰۰ مسافر ایرانی و کشتی والفجر در دو سفر دیگر حدود ۶۰۰ نفر مسافر ایرانی را به کشور بازگرداند و تمام تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این راستا انجام شده است.

عباس‌نژاد تاکید کرد: تا زمانی که مسافران ایرانی در امارات حضور داشته باشند می‌توانند از این طریق به کشور بازگردند و این سفرهای دریایی تا آن موقع ادامه خواهد داشت و در این راستا سه شنبه هفته جاری اگر مسافران ایرانی در امارات حضور داشته باشند، سفر کشتی‌های مذکور ادامه خواهد داشت که البته به صورت مجزا و جداگانه این سفرها انجام می‌شود و برنامه‌ریزی این سفرها به گونه‌ای خواهد بود که هر دو کشتی به طور همزمان در بندر شارجه مسافر سوار نکنند.

شمارموارد  ابتلای به ویروس کرونا در ایران تا ظهر امروز (شنبه،17 اسفند) در مجموع  به 5 هزار و 823 نفر و فوت ناشی از آن به 145 نفر رسیده و همچنین هزار و 669 نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала