آیا اپل غرامت 500 میلیون دلاری را پرداخت خواهد کرد؟

© Sputnik / Natalia Seliverstova / ورود به گالری تصاویراپل
اپل - اسپوتنیک ایران
Telegram
قاضی آمریکایی در ایالت کالیفرنیا باید در این مورد حکم نهایی خود را اعلام کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، در قالب قرارداد، اپل باید 25 دلار مبلغ جبرانی به هریک از صاحبان گوشی بپردازد که البته این پرداخت می‌تواند کمتر و یا بیشتر شود.

شرکت اپل با پرداخت از 310 تا 500 میلیون دلار موافقت کرده است.اپل پس از قبول کاهش سرعت آیفون‌های قدیمی، با وکلای پرونده موردنظر بر سر پرداخت حداکثر مبلغ 500 میلیون دلار به توافق رسیده است. طی این توافق، تعداد زیادی از مالکان آیفون در آمریکا می‌توانند مبلغ اندکی را دریافت کنند و افراد و وکلای نام برده در پرونده مبلغ بیشتری را دریافت خواهند کرد.

این غرامت گوشی‌های آیفون 6، 6 پلاس، 6 اس، 6 اس پلاس و SE خریداری شده در آمریکا را پوشش می‌دهد که از iOS 10.2.1 یا جدیدتر بهره می‌بردند. همچنین کاربران دارای آیفون 7 و 7 پلاس مبتنی بر iOS 11.2 یا جدیدتر قبل از تاریخ 21 دسامبر 2017 شامل این غرامت خواهند بود.

در توافق‌نامه آمده که هر مالک فعلی یا قبلی آیفون‌های موردنظر می‌توانند 25 دلار دریافت کنند. افراد نام‌برده شده در پرونده 1500 یا 3500 دلار دریافت خواهند کرد و حدود 90 میلیون دلار نصیب وکلای این پرونده خواهد شد.در ایتالیا و فرانسه هم اپل به خاطر همین موضوع جریمه شد. در فرانسه ماه گذشته خبر جریمه 25 میلیون یورویی منتشر شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала