ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

یک مسافر با مبدا ایران اولین مورد عفونت کرونا را وارد آذربایجان کرد

© AP Photo / Mark Schiefelbeinیک مسافر با مبدا ایران اولین مورد عفونت کرونا را وارد آذربایجان کرد
یک مسافر با مبدا ایران اولین مورد عفونت کرونا را وارد آذربایجان کرد - اسپوتنیک ایران
ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا در آذربایجان: اولین مورد از شخص مبتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان، یک شهروند روسیه است که اخیرا از ایران وارد این کشور شده است.

به گزارش اسپوتنیک، ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا در آذربایجان اعلام کرد: اولین مورد از شخص مبتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان شناسایی شد، وی شهروند روسیه است که به تازگی از ایران بازگشته است.

در 31 دسامبر، مقامات چینی، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. کرونا ویروس‌، خانواده گسترده‌ای از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ "کروناویریده" هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید 19 را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها نخستین‌بار در سال 1965 کشف شدند و مطالعه روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه 1980 ادامه داشت. این بیماری که یک ماه پیش در استان ووهان کشور چین به شکل انسانی سرایت کرده است، برای نخستین بار در حدود یک هفته پیش در ایران نیز مشاهده شد. به گفته متخصصان علوم پزشکی از هر 100 بیمار مبتلا به ویروس کرونا، دو نفر (به طور تقریبی) در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала