مسکو: نظامیان ترکیه در ادلب سوریه همراه تروریست ها بودند

© Sputnik / Natalia Seliverstovaمسکو: نظامیان ترکیه در ادلب سوریه همراه تروریست ها بودند
مسکو: نظامیان ترکیه در ادلب سوریه همراه تروریست ها بودند  - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نظامیان سوریه روز 27 فوریه در منطقه ادلب در حالی نظامیان ترکیه را گلوله باران کرده اند که آنها همراه تروریست ها بودند و قرار نبود نظامیان ترکیه در منطقه ای باشند که تروریست ها گلوله باران شدند.

به گزارش اسپوتنیک ، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای دولتی سوریه روز 27 فوریه در نزدیکی منطقه بهون در استان ادلب در جایی به سوی سربازان ارتش ترکیه شلیک کردند  که آنها قرار نبود در آنجا باشند .

در این گزارش آمده است: "در تاریخ 27 فوریه ، سربازان ترکیه که همراه گروه های مسلح تروریستی بودند در نزدیکی منطقه بهون ، مورد گلوله باران سربازان سوری قرار گرفتند."

تأکید می شود که ، به گفته طرف ترکیه ، هیچکدام از  یگان های ارتش ترکیه در منطقه بهون ، جایی که تحت آتش قرار گرفتند ، "نبوده اند و نمی بایستی می بودند".

اضافه می شود كه پس از دريافت اطلاعات در مورد سربازان مجروح ترکیه ، طرف روسي  اقداماتي را براي قطع گلوله باران از سوی نيروهاي سوريه انجام داد و سربازان تركيه كه در ادلب كشته و زخمي شدند ، به خاک ترکیه منتقل شدند.

در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: " از نیروی هوایی روسیه در حوالی منطقه بهون استفاده نشده است."

وخیم تر شدن اوضاع در ادلب

خبرگزاری دولتی سانا سوریه روز پنجشنبه گزارش داد که شبه نظامیان با پشتیبانی ارتش ترکیه حمله به منطقه شهر سراقب در استان ادلب را آغاز کردند که ارتش سوریه در اوایل فوریه آزاد کرده بود.

به نوبه خود ، شبکه تلویزیونی «روسیه 24» گزارش داد که یگان های ارتش ترکیه به مواضع ارتش دولتی سوریه و هواپیماهای روسی در ادلب شلیک کرده اند.

رجب طیب اردوغان ، رهبر ترکیه پیش از این گفته بود كه هنوز نتیجه مطلوبی در مذاكرات با روسیه در مورد ادلب به دست نیاورده و آنكارا برای شروع عملیات نظامی در این منطقه آماده است.

به نوبه خود بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که دمشق علیرغم واکنش ترکیه به  آزادسازی استان های حلب و ادلب را ادامه خواهد داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала