جزئیات نحوه استرداد بلیط قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی

© Sputnik / Alexey Malgavko / ورود به گالری تصاویرجزئیات نحوه استرداد بلیط قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی
جزئیات  نحوه استرداد بلیط قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی - اسپوتنیک ایران
Telegram
با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروز و اقدام بسیاری از ایرانیان به پیش خرید بلیط سفرهای نوروزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور بلیط های پیش خرید شده توسط ایرانیان را بدون کسر هزینه کنسلی مسترد می نماید.

اسپوتنیک - در این راستا آقای میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای که نسخه ای از آن برای خبرگزاری اسپوتنیک در تهران ارسال شده، جزییات طرح استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی از سوم اسفند ماه تا ۱۶ فروردین ماه سال ۹۹ را به شرح ذیل اعلام کرد.

۱- مسافرانی که متقاضی تغییر تاریخ سفر خود می باشند می توانند حداقل ۷۲ ساعت قبل از تاریخ حرکت خود با سامانه صدای مسافر راه آهن به شماره ۵۱۴۹-۰۲۱ تماس گرفته و نسبت به هماهنگی و تهیه بلیت جایگزین برای تاریخ مورد نظر خود اقدام کنند.

۲- مسافرانی که قبل از تاریخ ۳/۱۲/۹۸ نسبت به خرید بلیت قطار اقدام نموده اند و متقاضی کنسلی آن می باشند، می توانند از تاریخ ۷/۱۲/۹۸ لغایت ۲۹/۱۲/۹۸ و حداکثر تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از تاریخ حرکت قطار خود به مراکز مجاز فروش بلیت مراجعه و نسبت به استرداد بهای بلیت بدون کسر هزینه کنسلی اقدام نمایند.

۳- مسافرانی که قبل از تاریخ ۳/۱۲/۹۸ اقدام به خرید بلیت قطار نموده و در ۴ روز گذشته (۳/۱۲/۹۸ لغایت ۶/۱۲/۹۸) نسبت به استرداد بلیت خود اقدام کرده اند، می توانند از تاریخ ۱۶/۱/۹۹ به مدت یک ماه با مراجعه به مرکز استرداد کننده بلیت خود هزینه کنسلی کسر شده را دریافت نمایند.

۴- ارائه اصل بلیت و یا متن پیامک الکترونیک شده آن به همراه کارت ملی در زمان استرداد الزامی است.

۵- بلیت قطارهای مسافری که از تاریخ ۳/۱۲/۹۸ به بعد خریداری شده است، مشمول این طرح نبوده و استرداد آن بر اساس قوانین و مقررات مربوطه خواهد بود و همه قطارهای مسافری طبق برنامه سیر خود را در خطوط ریلی کشور انجام خواهند داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала