ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خطر گرما برای نوزادان و بانوان باردار چیست؟

© Fotolia / Sunsingerخطر گرما برای نوزادان و بانوان باردار چیست؟
خطر گرما برای نوزادان و بانوان باردار چیست؟  - اسپوتنیک ایران
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو (ایالات متحده آمریکا) از خطر گرما برای سلامتی نوزادان و زنان باردار سحن گفته اند.

به گزارش اسپوتنیک، در مطلب منتشره در نشریه  MedicalXpress که درباره تأثیر تغییرات آب و هوا در تولید مثل انسان است گفته می شود درجه حرارت زیاد هوا می تواند باعث زایمان زودرس شود و هرچه گرما بیشتر باشد ، این خطر بیشتر خواهد بود.

پژوهشگران تأثیر گرما بر بارداری را طی یک هفته قبل از تولد بررسی کردند. اگرچه در کارهای  قبلی دانشمندان تأثیر شرایط نامساعد آب و هوا بر زایمان نشان داده شده بود ، اما مشخص نبود  که بطور قطعی چه عواملی باعث زایمان  زودروس می شود و فقط  دما ، مدت زمان گرما یا ترکیبی از دما و رطوبت به عنوان دلایل احتمالی ذکر می شد.

پیش بینی مرگ و میر مردم از گرما - اسپوتنیک ایران
پیش بینی مرگ و میر مردم بر اثر گرما

متخصصان آمار  جمع آوری شده توسط اداره بهداشت کالیفرنیا را که شامل اطلاعات مربوط به زایمان در ایالت کالیفرنیا از سال 2005 تا 2013 از جمله حدود دو میلیون زایمان  موفق طی ماه های تابستان بود ، تجزیه و تحلیل کردند. معلوم شد که دمای هوا برابر یا بیشتر از 36 درجه سانتیگراد طی  حداقل چهار روز ، خطر تولد زودرس را 13 درصد افزایش می دهد. علاوه بر این معلوم شد  مدت زمان گرما مهم تر ازخود  دمای هوا  است.

 ( زایمان عادی پس از حدود 40 هفته بارداری رخ می دهد) به زایمانی گفته می شود که پس از کمتر از 37 هفته بارداری انجام شود. زایمان زودرس می تواند باعث ایجاد مشکلات برای سلامتی  نوزادان از جمله بیماری های تنفسی و قلب و عروق ، اختلال در حرارت بدن ، افزایش خطر خونریزی مغزی و فلج مغزی ، مشکلات یادگیری و مشکلات بینایی و شنوایی شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала