ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تصویب مقررات جدید توسل به اسلحه برای حراست از مرزهای روسیه

© Sputnik / Viktor Tolochkoروسیه تصمیم گرفت عبور شهروندان ایران از طریق مرزهای خود را متوقف کند
روسیه تصمیم گرفت عبور شهروندان ایران از طریق مرزهای خود را متوقف کند  - اسپوتنیک ایران
نیروهای مسلح روسیه حق دارند هواپیماهای غیرنظامی را که بطورغیر مجاز به حریم هوایی روسیه وارد شده اند ، تنها در موارد استثنایی و در صورت عدم وجود مسافر یا گروگان ها در این هواپیما ها ، سرنگون کنند.

به گزارش اسپوتنیک این نکته با توجه به مقررات جدید استفاده از سلاح در حفاظت از مرزهای  روسیه معلوم می شود که به تصویب دولت رسیده و در پرتال رسمی اسناد قانونی منتشر شده است.

در این مصوبه آمده است: "اگر هواپیماهای متخلف از اجرای دستورات رادیویی و یا سیگنال های تصویری درباره فرود آمدن بدون توضیح دلایل  خودداری کنند ، از سلاح ها و تجهیزات نظامی نیروهای کشیک استفاده می شود ... اما اگر اطلاعاتی در مورد عدم حضور مسافران در این هواپیما ها وجود داشته باشد." .

گفتنی است سال گذشته مقاله منتشره در روزنامه ایزوستیا ، چاپ مسکو درباره مجاز شدن سرنگونی هواپیما های مسافربری بر فراز روسیه بدون توجه به وجود یا عدم وجود مسافران در آنها، بازتاب گسترده ای پیدا کرده بود.

متن جدید مقررات جدید استفاده از سلاح در حفاظت از مرزهای  روسیه جایگزین سند مشابه  سال 1994 شد که در آن نیز سرنگونی هواپیمای  حامل مسافران ممنوع اعلام شده بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала