ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چرا ایران، منشأ کرونا معرفی شده است؟

نماینده مجلس: چند کشور منطقه که ایران را منشأ کرونا معرفی می‌کنند چند ماه است که خود، درگیر آن هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «فارس»، نماینده مجلس ایران اعلام نمود که ‌ تعدادی از کشورهای منطقه با فرافکنی سعی دارند ایران را منشأ ویروس کرونا عنوان کنند در حالی که چند ماه است خودشان درگیر این بیماری و این ویروس هستند.

وی در ادامه گفت:« این کشورها چند ماه است که درگیر این بیماری هستند و تلفات جانی زیادی را هم داشته‌اند. بسیاری از کشورهای منطقه خلیج فارس اصلاً آماری از کشته‌ها و تلفات کشورشان بر اثر بیماری کرونا را منتشر نمی‌کنند و این به آن معنا نیست که آنها درگیر کرونا نیستند بلکه کشورهایی همچون عراق، افغانستان، امارات و دیگر کشورها از چند ماه قبل درگیر این بیماری هستند.

وزارت امور خارجه کوبا - اسپوتنیک ایران
کوبا: دولت آمریکا میلیون‌ها انسان را از خدمات پزشکی محروم ساخته است

کشورهایی که مرزشان را به روی ایران می‌بندند خودشان تلفات زیادی را براثر کرونا طی ماه‌های اخیر داشته‌اند و حتی پروازهای مستقیم‌شان به چین همچنان برقرار است. البته بسته شدن مرزهای این کشورها به روی ایران برای ما هم خوب است چرا که وقتی اتباع ما وقتی به این کشورها سفر می‌کنند ویروس‌ها و بیماری‌های زیادی را با خود به کشور می‌آورند و باعث بروز مشکلاتی در داخل می‌شوند».

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала