ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ورود کشتی جنگی Ross آمریکا به دریای سیاه

© AFP 2021 / Mandy Hunsuckerورود کشتی جنگی Ross آمریکا به دریای سیاه
ورود کشتی جنگی Ross آمریکا به دریای سیاه - اسپوتنیک ایران
نیروی دریایی آمریکا در خصوص ورود کشتی جنگی این کشور به آبهای دریای سیاه توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، نیروی دریایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتی جنگی "Ross" که مجهز به سیستم Aegis است به عنوان بخشی از عملیات برای اطمینان از امنیت و تقویت ثبات منطقه ای در دریا وارد آبهای دریای سیاه شد.

نقطه ضعف آمریکا در صورت آغاز جنگ چیست؟ - اسپوتنیک ایران
نقطه ضعف آمریکا در صورت آغاز جنگ چیست؟

فرمانده این کشتی آمریکایی گفت: در طی چنین بازدید ها به طور مداوم روابط ما با شرکای دریای سیاه تقویت می شود. به گفته وی عملیات در دریای سیاه برای ایجاد یک محیط دریایی امن و اطمینان از آزادی ناوبری بسیار مهم است.

خاطرنشان می شود که این عملیات برای تقویت همکاری بین متحدان ناتو و نشان دادن تمایل جمعی برای تأمین امنیت در منطقه دریای سیاه به عنوان بخشی از تصمیمات آتلانتیک مهم است.

شایان ذکر است که پیش از این مرکز دفاع ملی روسیه گزارش داد که کشتی های نیروی دریای روسیه، منطقه اقدامات کشتی جنگی آمریکایی را تحت نظر دارد.

یادآوری شده که طی سال جاری این نخستین ورود یک کشتی آمریکایی به آبهای دریای سیاه است. سال گذشته کشتی های جنگی ناتو 13 بار وارد دریای سیاه شدند.

کشتی جنگی  آمریکایی Ross مجهز به موشک‌های کروز تاماهاک و سیستم دفاع موشکی ایجیس است که به همراه کشتی های آمریکایی پورتر، دونالد کوک و کارنی، به طور دائمی در اروپا در پایگاه نظامی اسپانیا در روتا مستقر می شوند. این کشتی‌ها به همراه پایگاه های زمینی دفاع موشکی ایجیس در لهستان و رومانی که بخشی از برنامه ساخت سیستم دفاع موشکی تطبیقی ​​فاز اروپایی هستند، قرار خواهند گرفت.

گفتنی است که بر اساس کنوانسیون مونترو در سال 1936، مدت زمان حضور کشتی‌های کشورهای خارج از منطقه دریای سیاه در این دریا به 21 روز محدود شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала