ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

اقدامات شرکت راه آهن درمقابله با ویروس کرونا درخطوط ریلی کشور

شرکت راه آهن به طور جدی اقدامات احتیاطی برای مقابله با تکثیر و انتشار ویروس خطرناک کرونا را در دستور کار خود قرار داده است.

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای که در اختیار خبرگزاری اسپوتنیک در تهران قرار گرفته اعلام کرد:

"قبل از انتشار ویروس کرونا، با تشکیل مدیریت بحران اقدامات احتیاطی در راه آهن آغاز شده بود و از اواخر هفته گذشته با انتشار گزارش وجود ویروس کرونا در برخی از استان ها، شرکت راه آهن نیز به طور جدی اقدامات احتیاطی برای مقابله با تکثیر و انتشار این ویروس خطرناک را در دستور کار خود قرار داد".

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، با تشکیل کمیته پیشگیری از ویروس کرونا، ضدعفونی کردن اماکن و ایستگاه های ریلی و برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی مورد نیاز، از مهم ترین اقدامات شرکت راه آهن در مقابله با ویروس کرونا در چند روز گذشته در شبکه ریلی کشور بوده است.

این بیانیه افزود :"تهیه و پخش بنر، بروشور، استند، فیلم و کلیپ های آموزشی در برخی از ایستگاه های پرتردد راه آهن و در داخل قطارهای مسافری در ابتدای سیر و در طول مسیر، از اهم راه های  مقابله با ویروس کرونا در شبکه ریلی کشور است.

اتصال شبکه راه آهن سوریه، عراق و ایران - اسپوتنیک ایران
اتصال شبکه راه آهن سوریه، عراق و ایران

ضد عفونی کردن مستمر اماکن، ابینه و تجهیزات ایستگاهی و ضدعفونی کردن مستمر قطارهای مسافری و توزیع ژل ضدعفونی کننده در قطارها و ادارات کل مناطق ریلی و برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با ویروس کرونا در ستاد مرکزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقدامات مهم شرکت راه آهن در این زمینه است".

بر اساس بیانیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران :" توزیع بیش از 25 هزار ماسک به مسافران و استقرار گروه های اورژانسی در برخی از ایستگاه های ریلی و ابلاغ دستورالعمل مراقبت تشخیص درمان و ارائه خدمات بالینی و انتقال بیماران مشکوک به مراکز درمانی و همکاری مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر اقدامات شرکت راه آهن برای مقابله با این ویروس است".

روابط عمومی راه آهن همچنین اعلام کرد :" ابلاغ دستورالعمل ضرورت همکاری با واحدهای اورژانس مستقر در ایستگاه های راه آهن تهران، مشهد و تبریز و انجام هماهنگی لازم با سازمان های بین المللی از جمله UIC  (اتحادیه بین المللی راه آهن ها) و یونسکاپ ( یکی از واحدهای وابسته به سازمان ملل متحد که وظیفه هماهنگی کاهش مخاطرات طبیعی در آسیا را عهده دار است) جهت بررسی راه های مقابله با ویروس کرونا در ساختمان های اداری و اماکن مورد نظر از دیگر این اقدامات در راه آهن است".

شایان ذکر است که با توجه به نزدیکی پایان سال و اعیاد نوروز در ایران یکی از وسایل اصلی حمل و نقل عمومی در کشور همانا راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد که به دلیل شیوع کرونا در ایران بسیاری از هموطنان دغدغه سفر نوروزی را دارند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала