دوره نهفتگی ویروس کرونا چقدر طول می کشد؟ : مشاهدات جدید

© REUTERS / China Daily افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین هنوز ادامه دارد
افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین هنوز ادامه دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دوره نهفتگی ویروس کرونا ممکن است حتی بیشتر از 14 روز طول بکشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه People's Daily ، علائم ابتلا به نوع جدید  ویروس کرونا در ساکنان منطقه شنونجیا (استان هوبی در چین) تنها پس از 27 روز ظاهر شده است.

علاوه بر این ، اخیراً رسانه ها مورد مشابه دیگری را اطلاع دادند که در آنها علائم ویروس کرونا فقط بعد از 38 روز مشاهده شده است. این بدان معنی است که دوره نهفتگی این بیماری می تواند بیش از دو هفته طول بکشد.

مرد هفتاد ساله ای به نام جیانگ در 24 ژانویه از شهر ایژو بازگشت و در 19 فوریه متوجه علائم بیماری: تب و ضعف شد و روز بعد نزد پزشک رفت. تست با استناده از اسید نوکلئیک نشان داد که وی به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده است.

گمانه زنی درباره زمان آغاز آزمایش واکسن ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران
گمانه زنی درباره زمان آغاز آزمایش واکسن ویروس کرونا

یک بررسی اپیدمیولوژیکی نشان داد که ابتلای خواهر کوچکتر بیمار به بکرونا ویروس در شهر ایژو روز  2 فوریه تشخیص داده شده بود و جیانگ سه روز در نزد او زندگی کرده بود.

کارشناسان چینی به ساکنان و مسافران در مناطقی که در نزدیکی ووهان قرار دارند توصیه می کنند که به این مورد توجه کرده و تماس با افراد دیگر را کاهش دهند تا احتمال ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا کاهش یابد.

 اواخر ماه دسامبر ، مقامات چینی از شیوع ذات الریه با منشا ناشناخته در شهر ووهان  در  استان هوبی این کشور خبر دادند. عامل ایجاد کننده این بیماری نوع جدیدی از ویروس کرونا تشخیص داده شد.  11 فوریه سازمان بهداشت جهانی به این بیماری نام کووید -19 داد.

22فوریه ، تعداد مبتلایان  به این بیماری در چین از 76 هزار نفر فراتر رفته است . تا به حال 2345 نفر فوت کرده و  بیش از 20 هزار بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا درمان شده اند.

 

 


نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала